Aký priestranný kočík odporúčaš pre 165 cm vysokú mamičku a skoro dvojmetrového muža?

Zodpovedané
7. mar 2022

Ahoj,

čakám druhé bábo, ktoré sa narodí v polovici septembra. Pri prvej dcérke som mala Stokke Trailz. Bol super, ale veľmi ťažký. Mal super kôš na nákup. Dcére nevyhovovalo sedenie v športovej časti. Vymenila som ho za Jané Crosswalk. Nebola to dobrá kúpa. Dcérka sa v ňom krásne vyspala, ale bol jej malý. Ja mám 165 cm, muž skoro 2 metre.

Moje požiadavky na kočík:

  • dvoj alebo trojkombinácia,
  • priestranný - hlavne športová časť,
  • ľahký a skladný do auta,
  • odpružený,
  • hoci sme z mesta, tak rada chodím do prírody po nerovnom teréne,
  • predĺžená strieška s odvetrávaním,
  • páčia sa mi hranaté kočíky,
  • suma do 600 eur.

Okrem iného sa mi páčia značky Britax, Cybex, Bugaboo. Bugaboo je však drahý. Joolz Hub je asi maličký.

Ktorý kočík je vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

keď som si prečítala Tvoje požiadavky, tak ma ako prvý napadol ABC Design Salsa 4 Air. Spĺňa všetko na 100%, či už to je skladnosť, dobrá manipulácia, kvalitné odpruženie s nafukovacími kolesami, predĺžená strieška s vetraním, design. Pre vyšších rodičov je priamo určený. Je pomerne vysoko posadený, má teleskopickú rukoväť a ako jeden z mála nemá stredovú tyč, ktorá často prekáža v chôdzi. Športový sedák má možnosť úplného ľahu aj polohovania nôh. S ložnou plochou 97 cm je dostatočne priestranný rovnako ako hlboká vanička. V prípade, že zakúpiš kočík v akcii (momentálne je výpredaj starších modelov), tak sa skoro zmestíme do Tvojeho posledného bodu - ceny! Za mňa sa určite oplatí si priplatiť a ísť do neho. Keďže sa jedná o kvalitný kočík, tak by som sa nebála ani kúpy z bazáru.

V prípade, že Ti neprekáža bazárová kúpa, tak odporúčam Bugaboo Fox/Bugaboo Fox 2. Športová časť je tiež priestranná, ale jedná sa o korýtko rovnako ako mal Stokke Trailz. Nájdeš inak u neho ďalej extra ľahkú hmotnosť (necelých 10 kg), super skladnosť, odpruženie, gumové bezúdržbové kolesá, dlhú predlžovaciu striešku a jednoduchý moderný dizajn.

Joolz Hub Je naozaj malý, jednak je nízky a aj priestorovo je užší.

Ja osobne by som išla určite do ABC Design Salsa 4 Air, ktorý je pre vysokých rodičov ako stvorený a spĺňa do bodky všetky Tvoje požiadavky.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia