Aký priestranný kočík odporúčaš pre väčšieho dvojročného syna?

Zodpovedané
28. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre dvojročného väčšieho syna, ktorý má 15 kg.

Požiadavky:

  • ľahký,
  • skladný,
  • skladateľný jednou rukou,
  • aby zvládol nejaký terén,
  • priestranný.

Objednali sme Nuna Triv a aj napriek tomu, že je odporúčaný do 22 kg, tak synovi je krátka chrbtová opierka a padá mu tam hlava.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ to nie je extra náročný terén, tak odporúčam napríklad kočík Inglesina Maior. Je ľahký, ľahko manipulovateľný a pohodlne zložiteľný jednou rukou do kompaktných rozmerov. Aj keď je to skôr mestský typ kočíka, tak má veľké kolesá s dobrým odpružením, vďaka ktorým si poradia aj s nerovným terénom.

Ďalej to môže byť Babystyle Oyster Zero, ktorý je u mamičiek veľmi obľúbený. Odporúčam aj jeho novší model Babystyle Oyster Zero Gravity, ktorý prešiel radom vylepšením a najlepšia z nich je vychytávka vo forme automatického skladania.

Medzi priestranné kočíky patrí aj Baby Jogger City Mini2 4.

Alebo ľahký Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade s nafukovacími kolesami.

Ak by si chcela viac terénne kočíky, tak ma napadajú Thule Spring či Baby Jogger City Mini GT2, ale sú už ťažšie (ľahko cez 10 kg) a menej skladné, takže záleží, aký terén bude prevládať a či dávaš prednosť nižšej hmotnosti a skladnosti, alebo lepším jazdným vlastnostiam.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia