Aký skladnejší kočík pre ročné dieťa?

Zodpovedané
18. mar 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre ročné dieťa. Musí zvládať denne dedinu, nespevnený terén, trávu, lúku (menej často) a zároveň nie je moc ťažký/veľký na zloženie, ľahko ovládateľný 1 rukou na normálnej ceste, vyspí sa v ňom aj 2-ročné aj 3-ročné dieťa. Dlhá strieška sa tiež zíde.

Páči sa mi Baby Jogger City Mini GT2, ale neviem ako zvládne terén a aj aký je veľký (po zložení). Z lacnejších Zopa Move Cross.

Mali sme Zopa Move, bol výborný na mesto. Problém je, že po dvoch rokoch je už veľmi tesný. Cenovo cca do 450 eur, možno aj bazárový pozrieme. Výškovo sme priemer.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

trojkolesový kočík Baby Jogger City Mini GT2 zvláda aj náročnejší terén. Po jednoručnom zložení má kompaktné rozmery, ktoré potešia na cestách. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné do mesta a aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. To však má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

ESHOP
435,09 € - 621,57 €
Použitý tovar
Od 235 €

Kočík Zopa Move Cross v poradni veľmi často odporúčam. Je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania kvôli úschove kočíka, zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie možno napolohovať do skoro úplného rovného ľahu. Od svojho predchodcu Zopa Move sa odlišuje priestrannejším sedadlom, odlišným materiálom kolies a vylepšením dvojitým odpružením.

ESHOP
324,57 € - 744,61 €


ESHOP
259 € - 841,85 €
Použitý tovar
Od 120 €

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally