Aký športiak odporúčaš na ťažšie terény?

Zodpovedané
4. mar 2022

Ahoj,

hľadám športovú časť alebo golfáč (neviem rozdiel) pre 10 mesačného syna. Doteraz sme mali Camarelo Sevilla. Pokiaľ synček ležal, tak som bola veľmi spokojná aj s vaničkou a aj športovou časťou. Ako už sedí, tak strašne mi vadí poloha madla. Je úplne neergonomické.

Hľadám cenovo výhodnú variantu (najlepšie zelený, modrý, tyrkysový), aby bol odpérovaný a vhodný na ťažké terény. To je podmienka, plus aj dlhá strieška, veľký nákupný košík. Predná taška by bola luxus. Chcem mať plohovanie do úplného ľahu a pohodlné sedenie pre drobca.

Zapáčil sa mi Easywalker Rudey, ale nenašla som použitý. Našla som iba Easywalker Harvey (neviem rozdiel).

Ktorý kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

na ťažší terén sú ideálne trojkolky. Podľa Tvojho výberu kočíkov si myslím, že by si rada mala obojsmerný štvorkolesový športiak.

Do mierneho terénu je určite lepší Easywalker Harvey/Easywalker Harvey2 s All-Terrain kolesami, kvôli naozaj mäkkému odpruženiu. Je dostupný väčšinou len v dvojkombinácii s hlbokou vaničkou. Nie som si teda istá, či zoženieš len športiak.

Osobne by som do terénu odporučila trojkolky. Napríklad Thule Urban Glide 2, ktorý patrí k najľahším trojkolkám.

Alebo kompaktnejší Baby Jogger City Mini GT2, ktorý je vhodný skôr na mestský terén.

Obojsmerné sedenie ponúka TFK Mono, ale je pomerne ťažký (15 kg).

Ak chceš radšej štvorkolku, tak pozri na Britax Go Big, alebo jeho novší model Britax Go Big2. Jedná sa o veľmi kvalitný kočík so skvelými jazdnými vlastnosťami a ľahkým ovládaním. S terénom si poradí na jedničku vďaka väčším bezúdržbovým kolesám a dobrému odpruženiu, ktoré mu umožňuje aj hojdanie. Hmotnosť má 14 kg. So 100 cm dlhou ložnou plochou patrí medzi tie priestrannejšie kočíky.

Držím palce pri výbere av prípade, že som sa Ti netrafila do vkusu, budem rada, keď mi napíšeš ešte raz. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia