Aký športový kočík do terénu pre 180 cm vysokú ženu?

Zodpovedané
11. aug 2023

Ahoj,

mám kočík Moon Resea S. S vaničkou som maximálne spokojná (jedine by som vytkla malý košík). Pomaly však budeme musieť prejsť do športovej časti, ktorú som zatiaľ skúšala len doma a priznám sa, že sa s ňou neviem stotožniť.

Je veľmi nízko položená a pri mojej výške 180 cm prídem o chrbticu. Chcem preto niečo iné. Dcérka bude mať 5 mesiacov, nesedí mi, takže bola by v takom poloľahu. Zároveň by som chcela, aby športový kočík zvládol aj dlažbu - "mačacie hlavy". Naše mesto je teréne a v zime máme sneh. Prijala by som ešte, aby mal väčší nákupný kočík a hlavne, aby bol vhodný k mojej výške.

Aký športový kočík do terénu pre 180 cm vysokú ženu odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Britax Smile 5Z je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovných cestách dediny. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukciu v oboch smeroch. Navyše nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave stojí sám. Športové sedenie patrí na trhu k tým priestrannejším a je možné ho napolohovať do úplného rovného ľahu. Obe nadstavby sú vyššie položené na konštrukcii, takže vysokí rodičia sa nemusia hlboko predkláňať. Poteší aj absencia zadnej osi, ktorá neobmedzuje v dlhých krokoch.

Podobným modelom pre vyšších rodičov je aj Britax Smile 4. Rozdiely medzi nimi som bližšie opísala v pripnutej odpovedi:

Viac športových kočíkov ako sú Nuna Triv Next, Easywalker Rudey či Hauck Walk N Care, nájdeš v mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem tiež pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally