Aký športový kočík pre dvojročnú dcéru?

Zodpovedané
30. jún 2022

Ahoj,

zháňame športový kočík pre našu staršiu dcérku, ktorá mala v júni 2 roky. Mladšia má aktuálne 3,5 mesiaca. Máme Moon Style a podľa neho viem už povedať, čo od športiaku očakávam.

Zvažovali sme veľmi aj dvojkočík. Už sme aj chceli kúpiť bazárový Bugaboo Donkey, avšak nezmestí sa nám do výťahu (na šírku by sa aj zmestil, ale na dĺžku nie, on je nejako veľmi dlhý ak tie rozmery na nete neklamú).

Takže asi lepšie nám bude druhý športový kočík, keď ideme von obidvaja s mužom a na dlhšie. A možno si ho časom aj necháme už aj ako jediný kočík, keď obe dievčatá podrastú.

Určite chcem väčšiu strechu, nech je dieťatko viac chránené zároveň aj zboku, pred vetrom aj slnkom. Požiadavka je, aby kočík zvládol aj mierny terén, čiže lepšie pruženie ako má Moon Style.

Ďalšie požiadakvy:

  • musí mať ľahké zloženie,
  • relatívne spratný, keďže niekedy v aute by sme niesli aj 2 kočíky,
  • väčší úložný priestor dole,
  • otočný nemusí byť,
  • dlhšia ložná plocha,
  • pohodlné ovládanie aj jednou rukou,
  • cena maximálne do 300€, môže byť aj bazárový.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Bugaboo Donkey má rozmery uvádzané s vysunutou rukoväťou, takže reálne má menej na dĺžku. Navyše sa dá jednoducho zložiť (jedným ťahom) do režimu "dvoch kolies", takže sa do výťahu určite vojde 🙂. Pokiaľ sa dcéra rada vozí a v kočíku ešte spí, tak mi príde dvojkočík lepším variantom. A to predovšetkým preto, lebo nebudeš obmedzená v prechádzkach.

Ak by si predsa len chcela ďalší kočík, tak odporúčam napríklad Babystyle Oyster Zero. Má priestranné sedenie, ľahké skladanie aj ovládanie jednou rukou, ľahkú hmotnosť (7,9 kg) a oceníš aj extra dlhú striešku.

Extra priestranný je potom bazárový Britax B-Motion 4 Plus. Nevýhodou je jeho vyššia hmotnosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia