Aký súrodenecký kočík odporúčaš pre novorodenca a 2-ročného?

Zodpovedané
10. feb 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom súrodeneckého kočíka. Deti: novorodenec a 2-ročný.

Moje požiadavky:

  • sedenie vedľa seba,
  • aby sa dala dokúpiť vanička pre bábätko,
  • športové sedenie nemusí byť v oboch smeroch,
  • aby zvládol dedinu,
  • nemusí byť extra skladný,
  • ocenila by som nižšiu váhu, lebo máme všade kopce.

Určite budem kupovať z druhej ruky (cena cca 500 eur). Najviac sa mi páči Bugaboo Donkey, ale je nad môj finančný rozpočet.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

rozumiem Tvojej túžbe po kočíku Bugabo Donkey 5. Dokážeš si ho prispôsobiť. No pozor na jeho menšiu - 49 cm výšku chrbtovej opierky, ktorá by mohla byť dvojročnému súrodencovi nedostatočná.

Osobne Ti neodporúčam kupovať súrodenecký kočík so sedadlami vedľa seba, pretože je skôr určený pre vekovo bližších súrodencov. Využijú ho dlhšie časové obobie. Ty skôr uvažuj nad kočíkom, kde sú sedadlá pod sebou a vieš ho prerobiť z duo verzie na mono verziu. Čiže pre jedno dieťa. Takýto kočík využiješ dlhšie, dokonca možno až do konca kočíkovacieho obdobia. Teda, ak Ťa časom neomrzí a nebudeš chcieť zmenu.

Pouvažuj aj nad možnosťou kúpi skejtu/stúpadla, ktoré môže mať sedadlo a starší súrodenec si na ňom pohodlne oddýchne. Najčastejšie v poradni odporúčam skejty Zopa Segboard alebo Lascal Buggy Board. Tie majú nastaviteľné "ramená" do rôznych uhlov a dĺžky. K obidvom môžeš dokúpiť aj sedátko (u Lascal len pri väčšom modeli maxi).

K stúpadlu od značky Zopa Segboard a prípadne k nemu dokúpiš sedátko. Takto si môže dieťa oddýchnuť aj v sede.

Prípadne Uptown Rider - súrodenecká doska so šikovným bočným upevňovacím systémom pre väčší priestor na nohy pri tlačení kočíka. Mám ju odskúšanú a jazdí sa s ňou super.

Najlepšou možnosťou pre Teba by bol kočík Cybex Gazelle S, ktorý má po zložení praktické rozmery (84,5 × 65 × 32 cm). Navyše je prvým konvertibilným kočíkom využiteľným ako v jednomiestnej verzii, tak aj vo forme dvojmiestneho tandemu. Ohromí schopnou konštrukciou s vysokou nosnosťou pre každé sedadlo, ktoré unesie až 22 kg dieťa. Má priestranný nákupný košík, ktorého nosnosť je ďalších plus 12 kg. Odpružené kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou prejdú aj nerovnosťami. A môžeš k nemu pripevniť aj súrodenecký skejt.

Podobnými modelmi, nad ktorými by si mohla pouvažovať sú Easywalker Harvey3, Joolz Geo3 Mono alebo Quinny Hubb Mono.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally