Bebetto Nico Estilo 3, Moon ReSea Sport verzus Zopa Move. Ktorý z týchto kočíkov je najlepšia voľba?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila pri rozhodovaní pri kúpe kočíka. Vybrala som si tie, ktoré mi vyhovujú vzhľadom a hlavne cenou.

1. Zopa Move Cross alebo Zopa Move
2. Bebetto Nico Estilo
3. Moon ReSea Sport

Ktorý z týchto kočíkov je najlepšia voľba?

Ďakujem

Ahoj,

Bebetto Nico Estilo je kočík, ktorý je svojimi kolesami a opružením vhodný aj na dedinu. Mínusom je iba 15 kg nosnosť športového sedadla.

Zopa Move je ukončený model a zároveň predchodcom novšej verzie kočíka Zopa Move Cross, ktorý z neho vyšiel.

Moon ReSea Sport a Zopa Move Cross sú kočíky do mesta. Cross má kolesá vyrobené z odolnejšieho materiálu, sú to nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Oproti nemu má Sport penové kolesá, ktoré sa rýchlejšie opotrebovávajú. Obidva majú sedadlá s nosnosťou 22 kg a oproti Bebettu sú váhovo ľahšie. Majú nastaviteľné rodičovské rukoväte a sú vhodné pre vyšších rodičov a pre výškovo rozdielnych rodičov. Moon je posadený o čosi nižšie, pretože je to športový kočík. Z neho trojkombináciu nepravíš. Môžeš naň nasadiť iba vajíčko pomocou správnych adaptérov.

Bohužiaľ si nenapísala žiadne kritériá, na základe ktorých by som mala kočíky porovnať.

Poviem to takto: Každý kočík je fajn. Každý kočík má plusy a mínusy. Dokonalý kočík neexistuje. Každý kočík je stavaný pre inú kategóriu mamičiek vzhľadom na zohľadnenie a porovnanie rôznych kritérií, ako sú: terén, výška, váha, skladnosť, bývanie a veľa iných vlastností, ktoré daná užívateľka potrebuje alebo preferuje.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally