icon

Britax Smile III verzus Joie Versatrax. Ktorý je lepší na dedinu a na zimné obdobie?

Zodpovedané
4. okt 2023

Ahoj,

rozhodujem sa medzi dvomi športovými kočíkmi: Britax Smile III a Joie Versatrax.

Ktorý je lepší hlavne na zimné obdobie?

Chcem, aby boli kolesá vhodné na dedinské chodníky a cesty. Na prvý pohľad ma zaujal Versatrax, aj keď má krátku striešku a viac otvorené sedenie.

Pre ktorý by si sa rozhodla ty?

Ďakujem

Ahoj,

Joie Versatrax je kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne v meste. Jeho odpruženie a menšie predné penové kolesá sa nehodia na prejazd nerovným terénom. Ak však máte rovné trasy, tak postačí.

null

Britax Smile III je starším modelom kočíka, ktorý sa však už prestal vyrábať. V ponuke ho majú obchody, ktoré dopredávajú skladové zároby. So svojou váhou 13 kg nepatrí k najľahším modelom, preto si jeho kúpu dobre rozmysli. Náhradné kolesá sa totiž nedajú kúpiť a príslušenstvo sa tiež pomaličky z ponúk stráca. Viac o ňom sa dozvieť v tejto mojej pripnutej odpovedi, kde som ho porovnála s novými nástupcami. Zároveň v nej nájdeš aj iné modely kočíkov, ktoré by Ti mohli vyhovovať:


null

Prípadne si pozri aj model Zopa Move Cross 2, ktorý v poradni veľmi často odporúčam.


null

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka