Bugaboo Fox2 al. Joolz Day3 (či Uppababy Vista) - aký kombinovaný kočík pre vyšších rodičov žijúcich v USA, mesto + cesty lietadlom?

Zodpovedané
20. máj 2020

Milá Eli 🙂
Čauko ! 🥰

Chcela by som sa ťa opýtať na tvoj názor a radu. Rozhodujem sa medzi kočíkmi Bugaboo Fox 2 alebo Joolz Day 3.

Najskôr som bola pevne rozhodnutá pre Fox, potom zas pre Joolz. Dôvod?

Fox2 mi príde dizajnovo krásny kočík, ale nepáči sa mi jeho tmave prevedenie, pretože vo všeobecnosti sa mi páčia svetle farby - ale myslím si, že ak si kúpim dajme tomu v sivom prevedení so svetlou strieškou to bude ok. Ďalej ma oslovilo to, že má myslím okolo 10 kg, čo je super hlavne kvôli tomu, že sme veľmi aktívni rodičia. Jedine sa obávam jeho veľkosti - sme obaja výškovo 180cm+ a nechcem, aby to vyzeralo smiešne.

Joolz Day3 sa mi páči v sivej farbe Gorgeous Grey a páči sa mi celkový vzhľad - a príde mi ako vyšší kočík. Ale možno sa mi to len zdá? Aleee problém je, že je ťažší.

Bývame v zahraničí. V meste. Kočík by s nami mal cestovať v decembri naspäť na Slovensko lietadlom a mal by zvládnuť tú cestu. Preto som sa viac prikláňalo k Bugaboo, keď každé kg je vzácne - hlavne na letiskách. Ešte mame možnosť na výber Uppababy, tu v Amerike je to veľmi populárny kočík, ale ja o ňom neviem vcelku nič.

Chcela by som ešte spomenúť, že toto je naše prvé dieťatko a páči sa mi na Bugaboo ten skate, pretože určite chceme mat detičiek viac.
Čo by si robila ty?

Ďakujem ti krásne a pekný deň 🙂

Ahoj,

Bugaboo Fox 2 je za mňa top voľba - aj z pohľadu neskoršej predajnosti, ale aj kvality, váhy, štýlu, novej ultrabrutál dlhej striešky. Za mňa áno, ALE. Je to nižší, aj keď za mňa nie nízky kočík. Sama mám 176 cm a mne nevadí, ak nemám vaničku pri hrudi (a vanička je predsa len len na pár mesiacov, tá je trochu nižšie). Druhá vec je skladnosť - nie je to najmenší kočík po poskladaní, čo nie je úplne top, ak by ste často jazdili s kočíkom autom. Do lietadla až tak nevadí, lebo oni ti ho vezmú a odložia. Tam bude miesto, no pri aute to pocítiš viac.Tieto dve veci sú na zváženie, ako a či by ti vôbec vadili.

Bugaboo Fox 2

Joolz Day 3 je krásny, jazdne výborný kočík s kvalitnými spojmi. A áno je o čosi vyšší (nie je to ale zasa nijaké extrémne) - ALE je veľký, ešte menej skladný. A aj ťažší, vcelku podstatne. Okrem toho je jeho korýtko trochu menej priestranné, resp. plytšie. Za mňa super, ale určite nie na časté nakladanie, ešte o dosť menej ako BGB, plus na tie cesty lietadlom je to už trochu ťažší a väčší kočík, než by som si ja predstavovala. Ale zvládnete to aj s ním.

Joolz Day3

Ak by si ho veľmi chcela (bežne vídam maminy na letiskách s iCandy a to sú už len, najmä v double verzii, väčšie kočíky. A sú dostupné už aj tie svetlé poťahy - aj základu sedadla.

Uppababy Vista je v USA extrémne populárny kočík, a to najmä, že je funkčne podobný. No trochu dostupnejší never Bugaboo, na základe ktorého značka začala fungovať. Mne osobne prídu trochu menšie tie sedáky, ale inak je to naozaj veľmi dobrý kočík, pevný, vydrží. Nie je malý ani ľahký, a teda je najmä široký, čo je dané aj jeho schopnosťou prijať neskôr dve sedadlá.

Uppababy Vista V2

Ja by som si asi kúpila najskôr Bugaboo. Príde mi to najlepšia investícia. Neskôr keď tak doplnila len niečím super kompaktným na cestovanie. Ale ak ti veľmi záleží na výške kočíka, s Uppababy v USA nespravíš chybu, lebo je tiež dobre predajný aj neskôr, a pre druhé, ktoré plánujete, sa dá využiť aj v duo verzii. Ku skejtíku - prídavnému stupienku či sedátku podotknem, že je to super možnosť, len bude zavadzať kroku a aj dosť sťaží manipuláciu (plus oslabuje konštrukciu). Tak to by som skôr brala ako doplnok na používanie občas, nie úplne každodennú záležitosť s dvomi (a viac 😉) detičkami. Tam stojí za zváženie aj niečo ako Thule Sleek - ak by si chcela napr. niečo, čo nemá každá mamina (100% viem že sa v USA predáva). Alebo Baby Jogger City Select Lux neskôr s prídavnou lavičkou mi príde ako super nápad (to sú ozaj odolná a dokonca americké kočíky).

Thule Sleek

Baby Jogger City Select Lux

Ja by som zvážila aj niečo ešte menšie a ľahšie - niečo ako Joolz Hub, Stokke Beat, Uppababy Cruz.

Joolz Hub

Stokke Beat

Uppababy Cruz V2

Alebo po novom čosi kompaktnejší a v US obľúbený Nuna Mixx Next. Ja by som totiž hľadala nejaký kompromis tej váhy, ktorá mi príde podstatná, výkonu a teda aj tej veľkosti, ktorá by som kľudne zvládla aj menšiu, ak bude kočík kompaktnejší, menší. Ale je to na vašich prioritách. Ak sa proste budeš cítiť zle s menším kočíkom, radšej vezmi väčší a tie cesty už nejak zvládneš.

Nuna Mixx Next

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli