Bývame pod Tatrami a potrebujeme športiak, ktorý prejde aj sneh. Aký odporúčaš?

Zodpovedané
24. nov 2023

Ahoj,

s manželom hľadáme kočík pre našu 1,5-ročnú dcérku. Bývame pod Tatrami a potrebujeme kočík, ktorý prejde aj sneh v zime. Nechcem však, aby bol mohutný. Meriam 158 cm a prevažne budem jazdiť s malou ja. Máme malé auto, tak aj skladnost kočíka je pre nás dôležitá. Otočný v oboch smeroch nemusí byt vôbec.

Kočík potrebujeme na občasné presuny a na pobyt vonku, keď už dcérka nebude chcieť/vládať chodiť. V kočíku nespáva, ale chcem kočík, ktorý sa bude dať do ľahu.

Vieš nám poradiť?

Ďalšia otázka, ktorá mi ešte “behá po rozume” je, či nevydržať zimu a na jar kúpiť skôr nejaký golfový. Som v pomykove, dcérka sa vozí rada, ale len na krátky čas a obavám sa, že jar a leto bude ten kočík využitý fakt minimálne. V tom čase budeme využívať už odrážadlo, kočík len na presuny alebo oddych.

Ďakujem

Ahoj,

väčšinou do takýchto terénov odporúčam trojkolesové kočíky, ktoré nájdeš tu v mojich nedávno zodpovedaných otázkach v poradni:

Zodpovedať však Tvoju dilemu nedokážem. Je potrebné, aby si sama zvážila nakoľko kočík využiješ a teda či je potrebné ho kupovať.

Z ľahších cestovných kočíkov, ktoré zvládnu takýto terén hlavne pre veľmi kvalitnú kombináciu odolnejších kolies a vhodného odpruženia sú Espiro Wave, Espiro Fuel a Cam Off-road.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally