Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cybex/Egg versus ABC Design/Moon. Porovnanie značiek a (štýlových) modelov kombinovaných kočíkov - čo si myslíš?

Zodpovedané
24. nov 2020

Ahoj Eli,

mám vyhliadnutý kočík Cybex alebo Egg. Dizajnovo ma však veľmi zaujal ABC Design Salsa 4 (čierny, rám rosegold) a Moon Style 2021 (čierny, edícia rose). Otázna pre mňa je ale kvalita týchto dvoch značiek. Obe sú nemecké, ale otázne je pre mňa, či sa aj vyrábajú v Nemecku (mám averziu hlavne na všetko vyrobené v Poľsku).

Čo si prosím myslíš o týchto dvoch značkách, hlavne v porovnaní so Cybex alebo Egg?

Ďakujem pekne. Iva

Ahoj!

Cybex - hovoríš asi o modele Priam? a Babystyle Egg sú dva luxusné, na štýl zamerané kočíky, ktorých cena je riadne vysoká. Štýl a j kvalita tomu zodpovedajú. Ja osobne určite som skôr za Egg, a to ani nie tak pre to, že by bol šialene lepší - ako, je dobrý a kvalitný, ale je aj nižší a trochu menej priestranný v športovej časti - ale páči sa mi, že ho len tak niekto nemá, a aj napriek tomu, že to je menší kočík, má konštrukciu veľmi pevnú. Inak sú určite porovnateľné a je to v podstate len na tom, čo preferuješ ty.

ABC Design Salsa 4 je tiež pevný, ale podstatne väčší kočík, takisto aj s priestrannejšími nadstavbami. Je dobrým kompromisom ceny a výkonu, plus s tou metalickou konštrukciou je aj pomerne efektný na ulici. Rátaj ale s tenšími materiálmi a aj jednoduchšou funkcionalitou, a teda aj s vyšším kočíkom čo sa o trochu menej kompaktne skladá. Super je tam ale podstatne mäkšie odpruženie. No a Moon Style - tam je okrem ceny výhoda hlavne nízkej váhy a peknej skladnosti na typ. Inak je to trdší, mestskejší kočík, a aj sedák je taký kratší v porovnaní so zvyšnými menovanými. Stále, pre maminu, čo si nejak na odpruženie nepotrpí, na cene a váhe jej záleží, a žije v meste, je to absolútne relevantný kočík. Len by som ho asi nestavala k niečomu tak luxusnému, ako je Egg, lebo sú to proste dve odlišné veci, aj keď obe fajn a pekné.

K pôvodu značiek, aj ABC Design, aj Moon sú nemecké značky, ale obe také bežnému ľudu dostupnejšie. Vyrábajú sa pokiaľ viem predovšetkým v Číne, tak ak drvivá väčšina kočíkov vrátane napr. Priamu. Nie je to ani tak o pôvode komponentov, ako o tom, akej kvality a cenovej kategórie si ich značka zaplatí - a ako vravím, ak človek chce niečo takej strednej cenovej hladiny, sú to dobré voľby, ak ich vezmeš ako to, čo sú, a neočakávaš viac. Ja osobne yb som ale šla do lepšieho kočíka, ak ťa rozpočet nestopuje, aj z pohľadu kvality, aj neskoršej predajnosti, a aj celkového looku - detaily sú na tých lepších kočíkoch proste výrazne inde…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.