Dvojročná dcérka neobsedí v kočíku. Aký kočík máme kúpiť, keď chceme ísť na vianočné trhy a do Tatier?

Zodpovedané
2. okt 2022

Ahoj,

naša 25-mesačná dcérka sa v kočíku už dlhšie nevozí, lebo tam neobsedí. V zime chceme ísť do Prahy na vianočné trhy a chceme ísť aj do Tatier. Predpokladáme, že december - február. Bude to na dlhé chodenie a toľko by bez kočíka neprešla.

Aký kočík máme kúpiť?

Prípadne by sme ho využili aj na letnú dovolenku.

Ďakujem

Ahoj,

v Tvojom prípade potrebuješ niečo ľahké, skladné, najlepšie na prehodenie cez plece (aj keď s kolesami od snehu si to neviem prestaviť) a zároveň s väčšími kolesami.

Prvé dve podmienky sa viažu k cestovnému typu kočíka. A tretia zase k športovému kočíku do mesta a na výlety.

Ak zlúčim požiadavky, tak najlepšou voľbou mi príde kočík Petite&Mars Cross alebo bratský model Petite&Mars Up.. Sú cenovo dostupné, ľahké a s nosnosťou 22 kg. Petite&Mars Up. má menší priemer 13 cm kolies. Oproti nemu Cross má stredne veľké kolesá s priemerom - predných 18 cm a zadných 20 cm. Tento model je podľa mňa vhodnejší, pretože vie zdolať aj cesty posypané miernym snehom.

Podobným modelom je Carrello Astra.

Prípadne niečo štýlové, ľahké a cenovo dostupné ako Peg-Pérego Selfie.

Ak však chceš niečo viac športovejšie, tak si pozri Thule Spring a Baby Jogger City Mini GT2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally