Elodie Details Mondo verzus Easywalker Jackey. Ktorý z nich je vhodnejší ako druhý kočík v domácnosti?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom výberu druhého kočíka. Zvažujem Elodie Details Mondo Rebel Green alebo Easywalker Jackey Emerald Edition. Rada si však nechám poradiť aj iné.

Každodenný kočík máme Petite&Mars Street+. Funkčne som s ním spokojná, no vôbec sa mi dizajnovo nepáči. Druhý kočík chcem do auta, na prechádzky po meste, nákupnom centre, niekedy možno aj ľahučký terén, na dovolenky.

Dieťa má presne rok a pol, 12 kg. Ja mám 169 cm, manžel 180 cm.

Najdôležitejšie parametre:

  • pekný dizajn,
  • ľahký, malý po zložení,
  • ľahko skladateľný (časté skladanie),
  • klasické sedenie, nie korýtkové,
  • aby vydržal do čo najvyššieho veku.

Detaily, ktoré by potešili:

  • čo najväčší nákupný košík, kapsička na drobnosti pod rodičovskou rukoväťou,
  • úplný ľah (dieťa mi v kočíku nikdy nespí, no dúfam, že sa to raz zmení),
  • otočná rukoväť (syn veľmi rád tlačí kočík sám),
  • držiak na pohár.

Na Easywalker mi prekáža, že nemá pod rodičovskou rukoväťou kapsičku na drobnosti, ako náš Petite&Mars Street+ a ako má aj Elodie.

Nedá sa to niekde dodatočne našiť?

Tiež sa obávam, či sa Easywalker nebude ťažšie predávať. Okrem týchto dvoch detailov by som určite išla do Easywalkeru (kvôli dizajnu a samoskladaciemu systému).

Má Elodie taký „vystretejší“ sed?

Okrem toho, pri Elodie sa mi nepodarilo dopátrať k tomu, koľko cm má ložná plocha a koľko cm má chrbtová opierka. Z pohľadu sa mi zdalo, že má cca rovnako ako náš a Easywalker. Cenovo by mal byť do 500 eur (ale toľko som ochotná asi iba pri splnení úplne všetkých požiadaviek), kľudne aj bazárový.

Ďakujem

Ahoj,

ak Ti nevadia po novom penové kolesá, tak si pozri novinku pre vyšších rodičov Easywalker Jackey XL. Od bratského modelu Easywalker Jackey sa navyše líší:

  • väčším priemerom predných a zadných koles,
  • dlhšou strieškou,
  • výškou fixnej rodičovskej rukoväte - 109 cm,
  • vyššou chrbtovou opierkou o + 4 cm.

Elodie Details Mondo a ani Easywalkeri nemajú kolmý sed. Pre kolmý sed Ti stačí prikúpiť špeciálny univerzálny pás. Ten dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe.

Elodie je navyše vyrobený z tenšej látky a má dieru medzi chrbotovu opierkou a strieškou, cez ktorú Ti môže dieťa v zime prefúknuť. Je to cestovný kočík stavaný do teplého počasia. Na zimu a jeseň je potrebné vyberať kočíky s uzavretým, teda v jednom kuse vyrobeným zadným dielom. Tak, ako je to pri Jackey kočíkoch.

Úplný ľah a kolmý sed ponúka Bugaboo Bee 5. Novší model Bugaboo Bee 6 má ešte naviac väčšie kolesá a 22 kg nosnosť sedadla. Obidva majú teleskopicky nastaviteľnú rukoväť, veľký nákupný košík, priestranné sedadlo s možnosťou úplného ľahu. Striešky rôznych veľkostí, ktoré si môžeš variabilne vyberať zo širokej ponuky. Mám ho doma a je to perfektný, ľahký a skladný kočík. Môj syn má 20 mesiacov, je to väčšie dieťa (oblečenie 2 - 3 roky, čiže veľkosť 98 - 104) a pokojne v ňom spí každý poobedný spánok. A nechce sa za žiadnu cenu premiestniť z kočíka do postieľky.

Osloviť by Ťa mohol aj model Recaro Easylife Elite 2. Je to lahučký športiak s kompaktným jednoručným skladaním. Pochváliť sa môže 22 kg nosnosťou, strieškou so šiltom a nehlučným vetracím/náhľadovým okienkom, polstrovanými a výškovo nastaviteľnými päťbodovými pásmi. Navyše má polohovateľnú opierku nôh, a to s úplným ľahom chrbtovej opierky. Na cestách, nákupoch či bežných prechádzkach mestom je tak pre dieťa ešte pohodlnejší. Výhodou je aj šikovná, topánky šetriaca brzda aktivovaná stlačením jednej strany a deaktivovaná stlačením druhej, zároveň o nu vyšší rodiča nezakopávajú.

A ak upustíš od úplného ľahu a bude stačiť poloľah, tak si pozri Bugaboo Butterfly alebo Joolz Aer. Sú cenovo vyššie, no obľúbené a populárne. Mínusom sú priemerom menšie kolieska z tvrdenej gumy, takže zdolávanie čerstvého snehu pri nich nebude ľahké. Sedadlá majú s 22 kg nosnosťou.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally