Existuje kombinácia len s hlbokou vaničkou a kvalitnou autosedačkou - vajíčkom?

Zodpovedané
6. feb 2019

Ahoj.

Potrebujem sa poradit, ci na to idem spravne. Sledujem kociky, no mne najviac zalezi na vajicku. Vela a dlho cestujeme autom, preto si vyberam podla bezpecnosti vajicka. Ziadny kocik, kde by bola len vanicka a vajicko, som ale nenasla - vsade su len sportiak a vanicka, popripade aj s vajickom. Radsej by som sportak kupila neskor, uz pre vacsie babo. Nechcem drahy kocik - radsej investujem do vajka, ktory sa da nakliknut trebars aj na lacnejsi kocik, mozno aj z druhej ruky. Existuje nieco take? Totalne som sa v tom stratila...

Dakujem za radu.

Ahoj,

čisto hlbokých kočíkov s vajíčkom v ponuke nie je veľa, resp. čo ja radím v takomto prípade je - želanú kombináciu si vyskladať z modelov, ktoré sú dostupné aj vo verzii samostatného podvozku.

Dobrým nápadom, najmä ak cestuješ autom, by mohol byť Greentom Upp. Zakúpiť sa dá aj len podvozok, adaptéry, prípadne aj vaničková nadstavba a ak by si s ním náhodou bola spokojná, môžeš dokúpiť textílie Reversible sedadla prípadne aj klasického neotočného sedáku pre strašie dieťatko. Okrem toho je štýlový, mestský, spratný a funkčný.

Greentom Upp Classic 2017

Greentom Upp Reversible 2015

Ďalšou možnosťou by mohli byť podvozky Cam Dinamico Up alebo Cam Fluido City, prípadne Mutsy Evo či Inglesina Aptica. Samostatné podvozky ponúka aj Peg-Pérego - relevantné najmä u modelov Book S, Book 51 S či Book Scout.

Cam Dinamico Up

Cam Fluido City

Mutsy Evo

Inglesina Aptica

Peg-Pérego Book S

Peg-Pérego Book 51 S

Peg-Pérego Book Scout

Čo sa prístupu kvalitného vajíčka týka, v prípade, že tak veľa cestuješ, je to určite výborné uvažovanie. Ak plánuješ naozaj dlho cestovať, prípadne aj používať často vajíčko na podvozku, pouvažovala by som o polohovateľnom Kiddy (jediné, čo sa dá polohovať aj v auto počas jazdy), prípadne Cybex Cloud Q. Obe ti sadnú na adaptéry, ktoré uvádzajú pre Maxi-Cosi. Výhodou je aj, že teoreticky nepotrebuješ klasickú vaničku, ak vajíčko vieš napolohovať a naozaj ho plánuješ používať veľmi často.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli