Existuje skladný a ľahký kočík, s ktorým sa dá ísť aj do horšieho terénu a bude stáť do 800 eur?

Zodpovedané
27. jún 2022

Ahoj,

začala som sa zamýšlať nad kočíkom pre naše prvé bábo, ktoré sa narodí koncom novembra - začiatkom decembra. Musí to byť kočík, ktorý nezrujnuje rodinný rozpočet, čiže do 800 eur za dvojkombináciu. Bývame v meste a nedá sa povedať, že sú tu tip top chodníky. Plánujeme chodiť aj do lesoparku.

Ja mám 165 cm a moj manžel 185 cm. Bolo by fajn, ak by mohol aj on kočíkovať. Najdoležitejšie je asi to, že hľadáme menší rozmer. Máme veľkého psíka, ktorý okupuje kufor auta. Ak niekam pôjdeme, musíme sa zmestiť všetci.

Kočík budem každý deň vynášať po schodoch, lebo bývame na medziposchodí a kočikáreň je plná. Mala som vyhladnutý Moon Resea alebo Moon Style. Nie som si však istá, či je to správna voľba. Celkom sa mi pozdávala aj Zopa Move, ale čítala som, že je pre nižších rodičov.

Existuje skladný a ľahký kočík, s ktorým sa dá ísť aj do horšieho terénu a nezrujnuje nám peňaženku?

Ďakujem

Ahoj,

variantom by mohol byť aj bazárový Bugaboo Fox, ktorý patrí k najľahším kombinovaným kočíkom (10 kg) a navyše má výhodu, že sa dá nastaviť do režimu dvoch kolies, vďaka čomu zídeš s kočíkom bez problémov schodmi. Mám s tým osobnú skúsenosť a naozaj som si to nemohla vynachváliť 🙂. Okrem toho má dobré jazdné vlastnosti, ľahké ovládanie a celkovo patrí k tým priestrannejším.

Tebou spomínaný Zopa Move je celkovo menší kočík, a to ako pre rodičov, tak aj pre dieťa. Navyše je tvrdšia, takže je vhodný len do mesta.

Moon Style je tiež mestský typ kočíka, kvôli slabšiemu odpruženiu ho odporúčam na nenáročný až ľahký terén.

Pokiaľ sa budete prechádzať v lesoparku a iných nespevnených cestách, tak by som odporúčala modely s väčším odpružením. To je napríklad práve Moon Resea S alebo Moon Rocca Basic. Patrí medzi tie ľahšie a skladnejšie kočíky. Modely s označením Basic majú bezúdržbové kolesá, teda gumové s penovou výplňou.

O niečo lepšie jazdné vlastnosti majú modely s nafukovacími kolesami, a to vďaka ich prirodzenému pruženiu. Označené sú ako Edition, konkrétne to sú tieto modely - Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition alebo Moon ReSea S Edition (2022) .

Okrem výplne kolies sa líšia aj odvetrávaním v hlbokej vaničke, kvalitnejším matracom značky Träumeland a prešitím na madlách.

Viac som sa o týchto modeloch rozpísala v tejto otázke v poradni.

Samozrejmosťou je priestranná hlboká korba s predlžovacou strieškou a náhľadovým okienkom, obojsmerné športové sedenie s polohovaním nôh, nastaviteľná rukoväť, ľahké skladanie a veľmi dobré jazdné vlastnosti aj ľahké ovládanie.

Pokiaľ Ti nevadí bazárový model, tak by som zvážila Bugaboo Fox. V prípade nového kočíka by som vyberala zo značky Moon.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia