Ktorý skladný kočík je vhodný do terénu a aj do mesta?

Zodpovedané
13. okt 2022

Ahoj,

už dlhšie hľadám kočík (dvojkombinácia alebo trojkombinácia), ktorý by vyhovoval mojim požiadavkám. Bábätko sa nám má narodiť v januári.

Pozerala som rôzne kočíky a viem, že dokonalý kočík asi nenájdem. Potrebujem, aby spĺňal väčšinu týchto bodov:

  • s manželom veľa cestujeme, musí byť čo najviac skladný (športovú časť možné ľahko zložiť s podvozkom),
  • vhodný aj do menšieho terénu aj do mesta,
  • dobre odpružený,
  • mala som kočík s penovými kolesami a všetko sa mi do nich zapichovalo takže preferujem kolesá, ktoré sú pogumované alebo niečo ako nafukovacie - bezúdržbové,
  • aby bola športová časť nekorýtkového typu a priestranná,
  • čo sa týka striešok: aj na vaničke aj športovej časti by som chcela veľkú striešku, ktorá by mala dobré odvetranie, no zároveň aby bolo toto odvetranie na rozšírení aj nejako prekryté alebo regulovateľné,
  • preferujem veľkú vaničku, ktorá je vhodná aj do zimy a má aj dobré odvetranie počas letných mesiacov,
  • hľadám kočík pre vyšších (manžel 185 cm a ja 172 cm).

Pozerala som kočíky ako Venicci Tinum, ABC Design Salsa 4 Air, Easywalker Rudey, Tutis Viva.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš kočík ktorý má všetko, tak si pozri kočíkovú novinku Easywalker Jimmey. Jeho porovnanie s Easywalker Harvey3, ktorý je tiež výbornou voľbou nájdeš tu:

Pripínam aj ďalšiu moju nedávno zodpovedanú podobnú otázku, v ktorej spomínam a opisujem kočíky Venicci Tinum 2.0, Nuna Mixx Next alebo Baby Jogger City Sights. Každý z nich Ti dokonale sadne.

ABC Design Salsa 4 Air má priestranné sedadlo, ktoré môžeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do klasického rovného ľahu, vrátane opierky nožičiek. Predáva sa v kombinácii so skladacou hlbokou vaničkou, ktorá má novo (rok 2022) na prednej strane panoramatické ventilačné okienko - pre lepšiu cirkuláciu vzduchu počas letných dní. Pribudla aj nová pamäťová funkcia, ktorá umožňuje uvoľniť každú stranu vaničky samostatne, vďaka čomu môžeš mať neustále jednu ruku na madle na prenášanie. Hlboké vaničky druhej generácie (2023) majú možnosť polohovania. Striešku na hlbokej aj na športovej nadstavbe je možné rozopnutím predĺžiť o panel s vetracím okienkom.

A v tejto otázke spomínam model Tutis Viva4 a odporúčam aj ďalšie kočíky, ktoré spĺňajú Tvoje požiadavky:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally