Golfový kočík Elodie Details vs. kompaktný športiak GB Qbit+ All-City/Cybex Eezy S (ED sa prevažuje so zavesenou taškou)?

Zodpovedané
11. jún 2020

Ahoj Eli,

prosim o radu - ktory kocik ako druhy - prirucny do auta?

Momental mam Elodie, ale ked dam kabelu na palice, tak kocik sa ma tendenciu prevazit dozadu 😢 Neviem, v porovnani s nim, ako by na tom boli dalsie dva mnou spominane kociky... GB sa mi paci momentalne dizajn Fashion Atlantic Orange, ale odradza ma kratsia strieska...

Dakujem, Eva

Ahoj,

začnem asi tým, že ťa veľmi nepoteším. U menších kompaktných kočíkov, akými sú golfáče, ale aj ultraskladné športové kočíky, sa oficiálne NEMÁ vešať na rukoväte taška.
Veď si to predstav - sú odľahčené, ako sa len najviac dá, k tomu skompaktnené - zmenšené na čo najmenší poskladaný rozmer (= viac kĺbov, tenšie tyčky, všetko zminimalizované pre čo najväčší komfort čo najmenšieho kočíka) a na takýto zmenšení, stenčený model s ťažiskom vypočítaným tak, aby jazda s kočíkom tak, ako je, bola ok a vyvážená. A k tomuto celému na rukoväť zavesíš pridanú záťaž. Takže prvým odporučením by bolo nevešať tašky, a už vôbec nie ťažšie, na rukoväť ľahkého kočíka všeobecne.

Preto, ak si mimo tašky s tvojím Elodie Details Stockholm Stroller spokojná, možno by stálo za to si ho nechať a tašku jedine vkladať do spodného koša alebo nechať na ramene.

Elodie Details Stockholm Stroller 3.0

Ak ale trváš na vešaní na rukoväť, buď by som zvážila o trochu väčší kočík, niečo ako Mutsy Nexo.

Mutsy Nexo

Alebo z tých tvojich to bude asi skôr GB Qbit+ All-City. Ale naozaj neodporúčam ho nejak v rúčkovej oblasti zaťažovať. Strieška sa dá podľa mňa predĺžiť na typ dostatočne, ale ak by ti to nestačilo, vždy sú na výber univerzálne clony a šilty.

GB Qbit+ All-City

Malým kočíkom, ktorý mne udržal aj tašku na rukoväti, bol Maclaren Atom - a ten má aj predĺženú striešku. Je ale menší a šikmejší, čo sa týka priestoru v sedadle. Mohol by však vyhovieť.

Maclaren Atom

A pozri aj na Ergobaby Metro, čo sa striešky a stability týka.

Ergobaby Metro

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli