Je do mesta najvhodnejší Petite&Mars Royal Complete, Carrello Pulse alebo Carrello Bravo Plus?

Zodpovedané
20. aug 2022

Ahoj,

chceli by sme poprosiť o radu pri výbere vhodného kočíka pre našu ročnú dcérku (narodená v júli 2021). Rozhodujeme sa medzi Petite&Mars Royal Complete, Carrello Pulse a Carrello Bravo Plus.

Kočík budeme používať hlavne v meste, ale chodníky majú najlepšie časy za sebou. Miestami sú poriadne hrboľaté a rozbité. Máme to kúsok aj na jazero, kde je to mix štrku a príroda.

Požiadavky:

  • ideálne, aby sa dal rozložiť do úplneho ľahu s veľkou strieškou,
  • nosnosť 25 kg,
  • vysúvacia rukoväť, keďže manžel ma 192 cm a ja iba 164, ale používať ho budem hlavne ja,
  • odpružené všetky kolesá, ktoré zvládnu aj rozbitý chodník,
  • možnosť dať sedačku v smere jazdy aj v protismere,
  • ak by bol súčasťou aj nánožník, bola by to výhoda,
  • chceli by sme ho využívať aj na výlety, kufor auta máme pomerne veľký,
  • dobre prístupný nákupný košík výhodou,
  • cena max 350€.

Ak by si mala tip na iný kočík, ktorý by lepšie spĺňal naše požiadavky, budeme radi.

Ďakujeme

Ahoj,

je zaujímavé, že do Tvojho výberu si uviedla neotočné modely kočíkov. A v Tvojich kritériách uvádzaš, že chceš mať otočné sedadlo.

Tak teda pár otočných možností, ktoré by Vám mohli vyhovovať vzhľadom k Vašej výške.

Ako prvá možnosť mi napadol kočík Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies. Kolesá sú väčšie, takže hravo zvládnu aj nerovný terén. Výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je od 96 do 112 cm, takže veľmi vhodná pre Vás oboch.

Carrello Bravo Plus a Carrello Pulse sú mnou často odporúčané a cenovo dostupné modely kočíkov. Sú však neotočné. Ich kolesá sa skvelo hodia na terén, ktorý opisuješ. Problém vidím v menšej výške rodičovskej rukoväte. Tá sa u týchto model dá dať do výšky maximálne 108 a 110 cm. Nie som si istá, či bude táto výška manželovi dostatočná.

Podobne je na tom aj Petite&Mars Royal. Ten je naviac skôr vhodný do mesta. Jeho menšie kolesá sú z tvrdenej gumy a sú slabšie. Majú iba pružinové odpruženie. Tento kočík Ti skôr neodporúčam. Terénnejší bratský model Petite&Mars Street+ Air, by mohol vyhovovať viac. Mínusom je však tiež nízke položenie rukoväte, ktoré je podobné Carrellám.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally