Je Espiro Only vhodný pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
23. aug 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Espiro Only.

Je vhodný pre vyšších rodičov s výškou 175 cm a 190 cm?

Dieťatko sa narodí v novembri, vanička je celkom hlboká. Čo sa týka terénu, budú to hlavne chodníky v meste, resp. maximálne nejaký ten výlet aj mimo mesta.

Kočík by mal byť aj skladný, dobre zložiteľný kvôli cestovaniu k rodičom. Nechám si poradiť, ak by si mi vedela odporučiť aj niečo iné. Rozpočet na 2-kombináciu je cca 650 eur.

Ďakujem

Ahoj,

Espiro Only a ani jeho novšia verzia v podobe modelu Espiro Only 2022 sa nehodia pre Vašu výšku. Rodičovská rukoväť je teleskopická a dá sa nastaviť, ale iba vo výškach od 90 do 101 cm. To je úplne nevyhovujúce pre vysokých rodičov. Je to kočík určený práve pre nízkych rodičov. Ďalším faktorom je nízke umiestnenie hlbokej vaničky a aj jeho športovej nadstavby na konštrukcií kočíka.

Vy skôr potrebujete kočíky, ktoré sú pravým opakom. A to vyššie položené nádstavby na konštrukcií, aby ste sa nezohýbali do hlbokého predklonu, ktorý môže spôsobiť bolesti chrbta a krížov. A po druhé minimálna výška rodičovskej rukoväte 105 až 107 cm.

Skús sa inšpirovať článkom, kde som uviedla pár modelov vhodných pre vysokých rodičov.

Pre príklad si pozri kočík Hauck Walk N Care, ktorý skvele spĺňa Tvoje kritéria. Môžeš si o ňom prečítať aj môj nedávno vydaný článok.

Poprípade si prečítaj tieto moje nedávno zodpovedané podobné otázky, ktoré Ťa môžu tiež inšpirovať.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally