Je kočík Baby Merc Novis kvalitný?

Zodpovedané
21. mar 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Baby Merc Novis. Ide o nový model a na internete nie je veľa recenzií. Ide o moje prvé dieťatko, takže nemám veľmi s čím porovnávať.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Ďakujem

Ahoj,

Baby Merc Novis vyzerá na prvý pohľad veľmi dobre. Oceňujem u neho dobre odvetrávanú hlbokú vaničku, jednoduchý dizajn, väčšie gélové kolesá s odpružením a nastaviteľnú rukoväť. Pri športiaku je to už horšie. Je len do 15 kg. Má malé rozmery, takže dieťaťu bude čoskoro malý. Okrem toho je aj neskladný a "robustný", čo je všeobecný problém poľských kombinovaných kočíkov. Ak počítaš s možnosťou, že športiak čoskoro vymeníš za nejaký viac skladný a ľahší, tak by som do neho pokojne išla. Ak však chceš dvojkombináciu, čo Ti vydrží dlhšie, tak by som sa porozhliadla ešte po niečom inom.

Podobným typom sú napríklad kočíky Moon. Tie majú tiež odvetrávanie vo vaničke a majú kvalitné aj športiaky. Viac som ich rozobrala v tejto otázke z poradne. Nájdeš tam tipy na kočíky, ktoré by som odporučila aj Tebe. 🙂

Dobrý je aj variant obstarania iba hlbokého kočíka a športiak si vybrať neskôr. Taký, ktorý Ti bude vyhovovať po všetkých smeroch. Samostatné hlboké kočíky má napríklad značka Kunert, konkrétne Kunert Lazzio. Pozri, možno Ťa kočík zaujme.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia