Je lepší do mesta kočík Kinderkraft Everyday, Hauck Vision X alebo ABC Design Salsa 4 Air?

Zodpovedané
6. feb 2022

Ahoj,

konečne som zúžila výber kočíka na Kinderkraft Everyday, Hauck Vision X a ABC Design Salsa 4 Air.

Žijeme v meste, kde sú aj výmole a aj obrubníky. Kočík by mal byť odpružený a ľahší. Viem, že ABC Design Salsa je najťažší, ale imponujú mi tie veľké predné kolesá.

Ktorý z týchto kočíkov je najlepší?

Ďakujem

Ahoj,

určite sa nezameriavaj iba na veľkosť kolies. Kolesá nie sú všetko. Potrebuješ aj kvalitné odpruženie a nízku váhu kočíka!

Z tvojho užšieho výberu jednoznačne najľahší a priestranný Hauck Vision X. Oproti svojim kolegom je o cca 5 kg ľahší. A to je už čo povedať! Jednoznačne to oceníš, či už pri samotnej jazde a tlačení kočíka. Ale určite pri skladaní, nakladaní a dvíhaní kočíka.

Hauck Vision X je nový moderný kombinovaný kočík, ktorý si dokážeš sama vyskladať už od konštrukcie. Hliníková konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži 10,2 kg. Tento kočík má 2x odvetranú a priestrannú vaničku, s vnútornými rozmermi 78 x 34 cm. Jej nosnosť je 9 kg. Po zložení je spratný aj do kufra malého auta. Zložíš ho dokonca jednou rukou na plocho. Nosnosť športovej časti je až 25 kg. Sedadlo je otočné, s možnosťou úplného ľahu a XL strieškou s náhľadovým okienkom. Bezúdržbové kolesá sú dobre odpružené, určené na zdolávanie mesta alebo rovnejšieho nespevneného lesného terénu. Výška rodičovského pevného madla je 104,5 cm. Cena vyskladanej trojkombinácie sa pohybuje cca 400-500 eur. Záleží od tvojho vkusu a nárokov. Poprípade autosedačku môžeš zvoliť inej známej značky.

Tým ale nechcem povedať, že by Kinderkraft Everyday alebo ABC Design Salsa 4 Air boli nekvalitné a zlé. To rozhodne nie. Len za mňa, s váhou cca 14 kg sú veľmi ťažké. Ak by som mala však vyberať z pomedzi nich, tak určite siahnem po Salse. Aj keď nepreferujem kočíky, ktoré sa neskladajú spolu s nasadenou športovou časťou.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally