Je lepší kočík Easywalker Jimmey alebo Cybex Talos S Lux?

Zodpovedané
31. okt 2022

Ahoj,

mám vyhladnuté dva kočíky: Easywalker Jimmey a Cybex Talos S Lux.

Ktorý je lepší?

Aký iný kočík odporúčaš do 1300 eur?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi pekný výber.

Oproti Talos-u má Jimmey o trochu viac funkcií a je rozhodne ľahším.

Porovnateľnými modelom je Easywalker Harvey3 Premium. Rozdiel medzi ním a Jimmey som podrobne rozobrala v nedávno zodpovedanej otázke, ktorú Ti sem pripínam:

Veľmi dobrou voľbou môže byť aj Moon Relaxx Edition. Je vhodný do mesta a aj na dedinu. Jeho hlboká vanička je dobre odvetraná vďaka zabudovaním oknám a tiež kvaltitnému matracu od značky Träumeland.

Kočíkom vhodným pre vysokých rodičov je novinka v podobe modelu Baby Jogger City Sights. Dokonca nemá na zadných kolesách ani os, takže nebudeš mať problém so zakopávaním. Má dvojité odpruženie predných kolies. Jeho pneumatiky plnené penou majú dostatočnú veľkosť na hladký prejazd. Po zložení nezaberie veľa miesta.

Otočným modelom s najdlhšiou ložnou plochou (105 cm) je Emmaljunga NXT60. Jeho teleskopickú rukoväť nastavíš až do 115 cm.

A nesmiem zabudnúť ani na kočík Nuna Mixx Next, ktorá sa pýši dvomi dôležitými vylepšeniami. Prvým je vylepšené v podobe podstatne citeľnejšieho a efektívnejšieho odpruženia zadnej časti konštrukcie, takže s ním hladšie a v pohodlí prejdeš aj nerovnosti či sneh. Druhou je kompaktnejšie skladanie, keďže zadné kolesá sa po novom zasúvajú pri zložení viac vpred, čím celkový rozmer konštrukcie významne (až o 20 cm) skrátia.

Bugaboo Fox 3 nejdem spomínať, pretože je cenovo nad Tvojím stanoveným rozpočtom.

A určite nesmiem zabudnúť spomenúť aj Venicci Tinum 2.0, Venicci Tinum Upline, Muuvo Quick 3.0 alebo Joolz Hub+, či Joolz Geo3 Mono. Všetko sú to fantastické kočíky, plné funkcií a originality.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally