Je možné vylepšiť Mamas&Papas Armadillo Flip XT terénnymi kolieskami?

Zodpovedané
18. apr 2022

Ahoj,

mám kočík Mamas&Papas Armadillo Flip XT. Vyhovuje mi vo viacerých vlastnostiach, ale nie je vôbec vhodný do akéhokoľvek terénu.

Existuje možnosť vylepšiť ho terénnymi kolieskami?

Aký iný kočík má jeho vlastnosti (dĺžka sedadla a zároveň kompaktnosť - vojdem sa s ním do výťahov a obchodov, otočnosť) a schopnosť prejsť aspoň stredne náročný terén?

Existuje k modelu Mamas&Papas Armadillo Flip XT možnosť dokúpiť a nainštalovať madlo?

Ďakujem

Ahoj,

bohužiaľ nie. Terénne kolesá a ani madlo nie sú na tento model k dispozícii.

Riešila by som to buď nejakým doplnkovým kočíkom (neotočný do terénu), alebo ho predala a kúpila taký, ktorý Ti bude vyhovovať lepšie. Každopádne priestranných kočíkov, ktoré sú zároveň ľahké a vhodné do terénu je "ako šafranu" 🙂.

Napadá ma ísť do novšieho modeu Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Má navyše madlo, výraznejšie odpruženie a hrubšiu vrstvu peny pri kolesách. Nie som si však istá, či by si si výrazne pomohla.

Podobným typom je napríklad Mamas&Papas Ocarro. Je ťažší, ale za to ešte viac citeľnejšie odpružený a má aj väčšie kolesá. Takže ten by som odporučila skôr. Váha je vyššia – 13,5 kg.

Ďalej odporúčam Britax Strider M, ktorý má menšie rozmery. Má kvalitné gumové kolesá a centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy.

Alebo ma napadá Moon Resea Sport, ktorý je na svoj typ dobre odpružený a navyše ťa prekvapí aj jeho nižšia cena. Nevýhodou sú teda menšie rozmery. Osobne by som to neriešila a časom kúpila viac kompaktný a ľahší neotočný kočík, staršie deti sa obvykle rovnako radšej vozia v smere jazdy.

Prípadne sa pozri aj na Cybex Balios S, možno Ťa zaujme.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia