Je na zimu vhodnejší kočík Cybex Balios S alebo Moon ReSea Sport?

Zodpovedané
2. okt 2022

Ahoj,

hľadám kočík na zimu pre 10-mesačné dieťatko.

Je vhodnejší Cybex Balios S alebo Moon ReSea Sport?

Ďakujem

Ahoj,

obidva modely sú rovnako otvorenejšie, aj keď Cybex Balios S má menšie látkové bočnice. A medzi jeho ďalšie plusy patrí nižšia váha a uzavretá XXL strieška. Kolesá majú materiálom a aj veľkosťou veľmi podobné.

Plusom Moon ReSea Sport je jeho až 22 kg nosnosť sedadla. Športové sedadlá majú rovnakú výšku chrbtovej 53 cm opierky, avšak líšia sa v celkovej dĺžke ložnej plochy. Tú má Balios o čosi väčšiu. Systém jednoručného skladania majú podobný, záleží len od Tvojho výberu.

Keďže som sama napísala podrobnú recenziu o Cybex Balios S, tak viem, že sneh v pohode zvláda. A systém skladania si musíš nacvičiť, čo nie je nič tak strašné. Zároveň je Balios S určený pre výškovo rozdielnych rodičov. ReSea Sport je skôr pre nižších rodičov aj napriek jeho teleskopicky nastaviteľnej rukoväti. Balios S však zvláda najlepšie iba mestský terén a do každodeného horšieho nerovného terénu ho neodporúčam. No veľmi mäkké odpruženie nečakaj ani u ReSea Sport. Má ho svojou tvrdosťou veľmi podobné Britax Strider M.

Každý z kočíkov má spoje plusy a mínusy. Záleží iba na Tebe, čomu dáš prednosť. Aký nedostok ešte akceptuješ a čo je už za Tvojou hranicou.

Obidva modely sú použiteľné do cca 2 max. 2,5 roka dieťaťa. A to aj napriek tomu, že jeden má vyššiu nosnosť. Ich sedadlá a odstup striešky od chrbotvej opierky nie je dostatočný.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally