Je Petite&Mars Move vhodný na rýchle presuny do obchodu?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

hľadám cenovo dostupný kočík pre 1,5 ročné dieťa. Zvažujeme Petite&Mars Move. Kočík potrebujeme na presuny do obchodu. Syn rád behá.

Je kočík Petite&Mars Move vhodný kandidát?

Ak nie, aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Petite&Mars Move je podarený kočík. Len sa trochu obávam jeho nízkej nosnosti, ktorú má len do 15 kg a kratších pásov pri pútaní dieťaťa. Záleží aj na tom, či chceš kočík len vyložene do obchodu, alebo bude slúžiť aj na prechádzky a uspávanie. Preto zváž, či by Ti stačil.

Ak chceš kočík využívať viac, tak lepšou voľbou by bol určite Petite&Mars Street+ Oak 2021 či Valco Baby Snap 4. Obidva majú dostatočne veľkú nosnosť (22 kg), dlhú predlžovaciu striešku, priestranný nákupný košík a možnosť úplného ľahu s polohovaním nôh.

Ďalej ma napadá X-Lander X-Jive, ktorý má ľahkú hmotnosť - 8,2 kg a tiež dostatočne veľkú 22 kg nosnosť. Skladá sa jednoducho do veľmi kompaktných rozmerov a aj manipulácia je ľahká. Nájdeš u neho tiež odpruženie všetkých 4 kolies, ktoré sú z peny. Ohľadne rozmerov patrí kočík k takému zlatému stredu. Dĺžka ložnej plochy je 82 cm a šírku sedenia má 34 cm. Nechýba ani nastaviteľná opierka chrbta a nôh, úplný ľah, predĺžená strieška. Pre dostatočné odvetrávanie v lete, alebo na pozorovanie spiaceho dieťaťa má kočík sieťový ventilačný panel.

Alebo to môže byť aj bazárový BabyStyle Oyster Zero, ktorý patrí tiež k tým ľahším (7,9 kg) a skladnejším. Jednoducho sa ovláda aj skladá jednou rukou. Ponúka jednu z najširších sedačiek na trhu, takže je pohodlný aj pre väčšie dieťa.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia