Je pre aktívnych rodičov lepší športiak Thule Urban Glide 2 alebo Baby Jogger Summit X3?

Zodpovedané
3. dec 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík do terénu. Páči sa mi Thule Urban Glide 2 a Baby Jogger Summit X3.

S mužom máme aktívny život, chodíme veľa do prírody, na túry a po rôznom povrchu. Preto hľadáme najlepší terénny kočík. Boli sme rozhodnutí pre Thule, ale odrádza ma, že sa nedá dať do úplného sedu a striešku má kratšiu ako Baby Jogger. A Baby Jogger mi príde ako výborna voľba, no tú značku značku nepoznám.

Ktorý z mnou vybratých kočíkov je lepší a pre nás vhodnejší?

Ďakujem

Ahoj,

obidva kočíky prešli mojimi rukami. O Thule Urban Glide 2 som napísala 2 samostatné a podrobné recenzie, ktoré si môžeš pre inšpiráciu prečítať.

A momentálne doma využívam Baby Jogger Summit X3.

Ani jeden z týchto kočíkov nedáš do úplného 180-stupňového ľahu, iba do poloľahu 150 stupňov (pripomína dieťa v posteli s hlávkou na vankúši). Ani jeden z týchto kočíkov nemá kolmý sed.

Je potrebné si však uvedomiť, že boli vyvíjané so zámerom športového využitia. Chrbtica dieťaťa by bola pri kolmom sede a špotovej aktivite či rýchlejšej prechádzke alebo behu vystavená otrasom, ktoré by ju mohli poškodiť. S dôrazom kladeným predovšetkým na správny vývoj chrbtice majú kočíky ergonomické, teda kolmejšie sedenie a zároveň nemajú možnosť úplného ľahu.

Obidva sú určené pre aktívnych rodičov nielen do mesta, na dedinu, do terénu ale aj na beh a šport.

Thule Urban Glide 2
👍 Výhody:

  • ľahkosť konštrukcie - 11,2 kg,
  • skladnosť po zložení,
  • odpruženie zadnej nápravy (kolies),
  • otočná nastaviteľná rodičovská rukoväť vo výške od 90 do 112 cm - je určený pre vyšších a stredne vysokých rodičov,
  • ručná brzda v strede madla (nie páková, ako na bicykli).

👎 Nevýhody:

  • vyššia obstarávacia cena,
  • čierna konštrukcia sa ľahko poškriabe,
  • je na dĺžku po zložení väčší ako Summit X3,
  • po zložení nestojí,
  • potreba dokúpiť opierku nôh,
  • potreba dokúpiť detské madlo.

Baby Jogger Summit X3
👍 Výhody:

  • XXL strieška s bočnými a aj náhľadovými oknami s uzatváraním,
  • väčšie kolesá oproti Urban Glide 2,
  • odpruženie všetkých štyroch kolies, vrátane pneumatického odpruženia konštrukcie,
  • skladnosť po zložení,
  • detské madlo v cene,
  • aretácia (zámok) predného kolesa pri rodičovskej rukoväti.

👎 Nevýhody:

  • vyššia obstarávacia cena,
  • vyššia hmotnosť konštrukcie - 12,7 kg,
  • po zložení nestojí,
  • poistka proti rozloženiu je u starších ročníkov na suché zipsy, až ročník 2022 ju má plastovú,
  • fixná rodičovská rukoväť vo výške 103 cm - je určený pre nižších a stredne vysokých rodičov,
  • ručná páková brzda, mne sa lepšie manipulovalo s Urbanovou,
  • potreba dokúpiť opierku nôh.

Pri týchto kočíkoch záleží hlavne na tom, že aká si vysoká a koľko máš miesta na uskladnenie. Inak sú obidva kočíky perfektné! Hravo zvládajú každý povrch a môžem Ti ich iba vrelo odporučiť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally