Je pri kočíkoch Valco cítiť rozdiel medzi penovými a nafukovacími kolesami?

Zodpovedané
22. jan 2024

Ahoj,

rada by som si nechala poradiť. Vyberám športový kočík pre môjho 8-mesačného synčeka. Pozerala som na Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade a Valco Baby Snap 4 Ultra Trend.

Je pri tomto kočíku cítiť rozdiel medzi penovými a nafukovacími kolesami?

Nechám si však poradiť aj iný kočík.

Požiadavky:

  • približná cena - bazár do 150 EUR,
  • vek: 8-mesačné dieťa, ale nech vydrží aspoň do 2 - 2,5 roka,
  • sme vysokí, dcérka mala v 2,5 roku cca 98 cm,
  • terén: najčastejšie mesto, cez víkendy chodíme k starým rodičom na dedinu, čiže aj mierne nerovný terén,
  • typ kočíka: športový,
  • ľahký, skladný, otočný (preto sa neviem rozhodnúť si trend alebo ultra trend, keďže trend sa mi páči viac, ale nie je otočný), nastaviteľná rukoväť, viaceré možnosti polohovania,
  • váha kočíka: neviem ako sa pohybujú tie najľahšie, tak cca do 9 kg.

Vedela by si mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

hlavným rozdielom medzi penovými a nafukovacími kolesami je ich dĺžka životnosti a zvládanie prejazdu rôznymi terénmi.

O kolesách, na čo sa zamerať pri ich výbere sme podrobne rozobrali v článku, ktorý Ti sem pripínam:

Nezabúdaj však, že v prvom rade je dôležité rozhodnúť sa a vybrať si aj správny typ odpruženia. Kočíky značky Valco Baby sú známe tým, že nemajú žiadne odpruženie kolies a konštrukcie.

Odporúčam pozrieť si kočíky Avova City Ranger, Espiro Fuel či Zopa Quiq.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally