Joolz Geo alebo Nuna Tavo? Ktorý športový kočík vybrať?

Zodpovedané
9. jan 2020

Rozmýšľam nad kúpou jedného z nich, no neviem sa rozhodnúť, ktorý je lepší. Oba sa mi vcelku páčia, no videla som ich zatiaľ len na webe, nie naživo... tak neviem posúdiť žiadne plusy alebo mínusy.

Vopred ďakujem za odpoveď a váš čas 😘

Ahoj,

prekvapivo si vybrala dva úplne odlišné modely kočíkov. Si si istá, že si popri Joolz Geo mala na mysli neotočný, ľahší Nuna Tavo a nie niektorý z ich full-size, plnohodnotných otočných modelov?

Joolz Geo

Každopádne, tu ide o to, čo hľadáš a potrebuješ a pre aké staré dieťatko. Joolz Geo je veľký, ťažký a nie moc skladný full-size kočík, ktorý sa najlepšie hodí pre rodičov, čo chcú pevnú robustnú schopnú všestrannú štýlovku. Je to pomerne drahý kočík a dokonca s možnosťou pridania druhého sedadla/vaničky pre druhého súrodenca, ak by ste plánovali druhé bábo niekedy blízko po prvom. To vysvetľuje aj jeho váhu - musí takú záťaž zvládnuť. Celkovo je super ovládateľný a dobrý, ale nie je to na nakladanie do auta často, a korýtkový sedák je skôr plytší, takže realisticky ho maminy okolo roka a pol dvoch vymieňajú za niečo priestrannejšie, ale hlavne ľahšie a skladnejšie.

Nuna Tavo je, naopak, menší kočík s neotočným sedadlom. Je ozaj pohodlný, dokonca aj pre maličké deti - je urobený tak, aby zvládol aj bábätká, ktoré patrične istí, aj keď len v smere jazdy. Skvelá strieška, pohodlný na jazdu, a skladnejší - aj keď, tým, že je spravený extra pohodlne, je o trošku ťažší a menej skladný oproti typickým ľahkým skladným športiakom. Ak je pohodlie prioritou, tak je najmä pre trošku väčšie dieťa (okolo roka) Tavo super voľbou, ktorú využiješ aj do konca kočíkovacieho obdobia.

Nuna Tavo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli