Kinderkraft Grande Plus verzus Joie Mytrax. Ktorý z nich odporúčaš?

Zodpovedané
9. nov 2022

Ahoj,

vyberám športový kočík pre syna.

Zaujali ma Joie Mytrax a Kinderkraft Grande Plus. Obidva kočíky spĺňajú moju požiadavku, že majú nosnosť do 22 kg a odpruženie kolies. Avšak Joie má vraj časom „rozvyklaný“ kĺb, v ktorom sa skladá.

Rada by som mala priestranný kočík. Chcem, aby vydržal minimálne rok. Kinderkraft je zaujímavý cenou, ale bojím sa toho, aby práve nejaký čas vydržal.

Ktorý z týchto kočíkov mi odporúčaš?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj

predpokladám, že pozeráš bazárové kočíky. Tieto dva kočíky sa už nevyrábajú.

Výroba Joie Mytrax skončila v roku 2020. Vtedy bol nahradený bratským modelom Joie Mytrax Flex, ktorý sa vyrába doteraz. Tieto kočíky porovnaním cena/kvalita spadajú do kategórie cenovo dostupných kočíkov a sú pre nenáročných rodičov. Inak povedané, nečakaj veľa a nebudeš sklamaná. Rozkývaný kĺb je buď výrobnou chybou produktu, alebo vzniká nesprávnym používaním, keď mamička dieťa uspáva tzv. hojdaním. Na tento účel kočík nie je prispôsobený.

Starší Mytrax je kočík do mesta, pretože mal iba tvrdšie mechanické odpruženie.

Novší brat Mytrax Flex má použité dvojité odpruženie. K mechanickému výrobca pridal aj pružinové. To ho spolu s penou plnenými kolesami radí do kategórie kočíkov vhodných na dedinu. A teda zvláda aj zhoršený nerovný terén. Je to ťažší kočík, na ktorom by Ti po čase mohlo vadiť skladanie a väčší rozmer po zložení.

Podobne s váhou a neskladnosťou je na tom aj Kinderkarft Grande Plus, ktorý má tiež ukončenú výrobu. Kočíky na internete sú dopredajové, preto je cena nízka. Má menej odolné penové kolesá. Sú stavané do mesta, určite nie do náročnejšieho terénu. Ak sa kočík používa na dedine, tak po čase konštrukcia vŕzga a hŕka, pretože to spôsobili otrasy vzniknuté prechodom nerovným terénom (tráva, štrk, jamy).

Ak chceš kočík, ktorý zvláda dedinu, mesto a je skladný, tak si pozri model Carrello Bravo Plus. Je novinkou na trhu, ktorá je cenovo dostupná. Navyše so svojou nízkou iba 9,9 kg váhou patrí k ľahším kočíkom. Kolesá má gumové a všetky odpružené, poradia si tak aj so zhoršeným terénom. Športový sedák zaujme 22 kg nosnosťou, priestranným sedením a predlžovacou strieškou s náhľadovým okienkom. V zadnej časti chrbtovej opierky nájdeš odvetrávaciu sieťku, ktorá zaistí reguláciu teploty dieťaťa v teplých letných dňoch.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally