Kočík pre augustové bábätko - kombinácia Oyster 3, Easywalker Harvey2, Britax Smile 3... alebo aký konbinovaný kočík?

Zodpovedané
17. apr 2020

Ahoj Eli,

rada by som sa s tebou poradila. Cakam babatko okolo 18.8. Je to moje prve dieta a teda skusenosti s kocikmi mam iba od kamaratok. Studovanim, pozeranim videi a podobne som zatial vybrala tri znacky - Oyster (Zero) 3, Easywalker Harvey2 all-terrain a teraz este aj Britax Romer Smile 3 (no tuto znacku velmi nepoznam).

Moje poziadavky su, aby to bol skladny, lahko ovladatelny kocik, co mozno najlhasi (ale samozrejme neocakavam zazraky). Kedze mam augustove dieta, ocakavam ze ako 4-5 mesacne bude vo fusaku vo vanicke, tak aby sa tam aj voslo - ak mas skusenosti s tymito tromi znackami, co sa velkosti vanicky tyka. Zaroven velky kosik. Aby som nezabudla, nemame vytah, takze vanicku budem nosit 3 poschodia, no nie je to priorita. Podstatna je pre mna potom aj sportova cast, kedze predpokladam, ze vyuzijem ovela dlhsie, nerada by som po par mesiacoch kupovala dalsi kocik.

V sportovej casti by som chcela priestranny kocik s dlhou strieskou, tu ma trocha odradza prave Easywalker, ktory mi pride uzsi a mensi oproti Oysteru (ten osobne poznam v starsom modeli, lebo takto kocikujem synovca). Takisto ma Easywalker korytkove sedenie, teda nejde uplne do lahu :(, co mi pride ako minus (ake su tvoje skusenosti s tymto?). Ta polohovatelnost do lahu mi pride pri Oysteri ako vyhoda. Britax mi pride podobny, no neviem porovnat. A dolezita je aj aj skladnost a lahka manipulacia.

No a teren - budem kocikovat po Bratislave, takze taky bezny teren 🙂, velke lesne prechadzky snad dame inak.

Posledna otazka - je podla teba lepsie kupit kombinaciu uz aj s vajickom? To ponuka napr. Oyster, ci Britax, alebo dokupit samostatne napr. Maxi-Cosi, ktore je kompatibilne?

Vopred velmi pekne dakujem! Rada by som kociky videla nazivo, no vzhladom na situaciu... Budem rada za kazdu radu, pripadne ak ti napadnu ine dobre znacky.

L.

Ahoj,

začala by som od vaničky. Ak je ozaj prioritou vydržanie vo vaničke, s fusakom aj cez zimu, asi nebude Oyster 3 tým naj riešením, vanička je priestorovo skôr menšia.
A nemýliť si Oyster 3 s Oyster Zero. To je iný (ľahší neotočný) športový kočík, aj keď teda tiež sa vie spárovať s rovnakou vaničkou. Inak, fajn kočík.

Babystyle Oyster 3

Babystyle Oyster Zero

Britax Smile III je zasa kočík väčší, ťažší (nie je najťažší, ale určite nie je ani skladný). Tak neviem, pri tvojej požiadavke skladnosti si nie som istá, či toto je to pravé orechové. Na druhej strane, vanička ok (nie obrovská, ale tak snáď postačí), sedák super. Kočík je to praktický, ale teda varujem, že nie malý a ani ľahký.

Britax Smile III

Naproti tomu Easywalker Harvey2 je podstatne ľahší, aj keď po zložení stále zaberie dosť miesta. Ako, dá sa to, len aby bolo jasné, že nie je mini. Vanička je priemernej veľkosti, ale je na tom ok, podľa mňa postačí.

Easywalker Harvey2

Čo sa korýtkového sedáku týka, ja to neberiem ako mínus. Naopak, pri menších ešte nesediacich deťoch, čo nechcú už byť vo vaničke (výhľad, alebo iný dôvod), ale ešte nesedia, je to super spôsob, ako ich mať v ľahu tzv. ergonomicky, pričom sa zároveň nešmýkajú. Je to ale dané aj maminou. Ak sa ti to nepozdáva, bábo vycíti tvoju nervozitu a tiež mu to nemusí vyhovovať. My sme prešli takými aj takými kočíkmi a oba typy majú svoje výhody a nevýhody. Ale ani jeden nepovažujem za lepší či horší. Skôr je to o celkovej kvalite kočíka. Sú slabé nekorýtka aj korýtka. A naopak sú aj výborné korýtka aj nekorýtka. Ja osobne za korýtkové sedenie úplne v pohode som a Harvey-ho mám akurát doma, za mňa fajn. Problém tam nevidím.

Ešte navrhnem Jané Kendo - je to dobrý malý a podstatne kompaktnejší model s fajn kolesami, čo sú fajn do mesta, ale prejdú aj čo-to iné. A vanička Micro, aj napriek názvu, je dostatočne priestranná a veľmi fajne skladná.

Jané Kendo

A z korýtkových silno odporučím kvalitný a priestranný Baby Jogger City Premier, aj keď tam je vanička absolútne priemerná. Za to sedák skvelý. Alebo potom Emmaljumnga NXT60, čo je odolný kočík na všetky možné terény, ale pritom dostatočne kompaktný.

Baby Jogger City Premier

Emmaljunga NXT60 Ergo

A z lacnejších by som zasa navrhla vyšší ABC Design Salsa 4 s velikánskou vaničkou i sedákom, fajnovým odpružením a XXL strieškami i košom.

ABC Design Salsa 4

Ešte dodám - ak neplánujete veľké lesné prechádzky s kočíkom, neriešila by som tie velikánske kolesá a terénnosť kočíka až tak. Postačí ti bežnejší mestský model.

Čo sa autosedačky týka, ja by som ostala u top značiek, čo sa bezpečnosti týka (Babystyle autosedačku by som ja osobne skôr nebrala) - čiže za mňa Maxi-Cosi, Joie, Cybex, Kiddy, a k Britaxu teda Britax, to sú tiež dobré autosedačky. Záleží od vášho rozpočtu, akú vyberiete, ale tam sa v bezpečnosti nepomýlite. Okrem Britax Römer všetky sadnú na Maxi-Cosi typ adaptérov.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli