Kočík pre novorodenca (dedina, na zimu) - klasická trojkombinácia alebo kvalitnejší športiak?

Zodpovedané
8. júl 2019

Ahoj,
môžem ťa poprosiť o radu?

Čakame prvé bábätko v januári, a tak som sa pomaly začala obzerať po kočíkoch - ale cítim sa ako v španielskej dedine 🙈 Všade tu na MK čítam, že mám radšej investovať do kvalitného športiaka a dokúpiť vaničku. Je pravda, že by som nechcela každý rok kupovať nový kočík, tak to dosť zvažujem.

Myslím, že by sme potrebovali hlavne kvalitné kolesá aj na zimu, aj do horšieho terénu, s dobrým pružením. Neviem, aká veľká vanička je postačujúca - hlavne na zimu, kedže bábo bude asi aj vo fusaku. Okrem toho sme s manželom obaja vysok (2m) takže by sa nám hodilo niečo výškovo nastaviteľné - neviem či je možné nastavovať len rukoväť, alebo aj výšku vaničky...

Ideálne ak by mala športová časť otočne sedadlo a dalo sa polohovať do úplnej roviny, s možnosťou predĺženej striešky. Ak by bol k tomu skladný a jednoduchý na manipuláciu - nie veľmi tažký, to by bol super bonus 😀 Prosím ťa, dá sa potom na takýto športiak pripnúť aj vajíčko? Odporúčaš nejaké špeciálne? Prípadne, ak existuje s týmito kritériami nejaká super trojkombinácia s kvalitným športiakom, rada sa nechám inšpirovať.

Vopred sa ospravedlňujem za kvantum otázok, ale cítim sa v tom stratená 🙏
Ďakujem 😉

Ahoj,

jednoznačne je dôležitým práve športiak, takže je určite správnym spôsobom riešenie kočíka či už výberom kombinácie na základe športovej časti, alebo doskladaním príslušenstva k dobrému športiaku samotnému.

Čo sa zimy týka, väčšie kolesá, odpruženie a priestrannejšia (nemusí byť extrémna) vanička sú dobrými krokmi, na základe ktorých odporučím pozrieť na ABC Design Salsa. Dobrý, nepredražený model s optimálnou váhou, veľkou hlbokou časťou, XXL strieškami i košíkom.

ABC Design Salsa 4

Strednou, no najmä mestskou triedou na zváženie by mohol byť aj Cybex Balios S. Zaujímavou by mohla byť aj novinka Stokke Beat vhodná na mestské použitie, no veľmi dobre funkčná (zimu a nerovnosti isto dáte).

Cybex Balios S

Stokke Beat

Z väčších a ťažších, ale teda v ostatných kritériách vyhovujúci asi všetkému, by bol Britax Go Big - skvelá voľba pre prakticky každý povrch, so super vaničkou i športiakom.

Britax Go Big2

Čo sa vajíčka týka, všetky ponúkajú možnosť pripojiť známe značky autosedačiek na konštrukciu pomocou príslušného adaptéru. Odporúčam overené, ADAC testované značky s dobrými výsledkami - Cybex, Maxi-Cosi, GB, Recaro, BeSafe, Kiddy, Joie. Tam chybu neurobíš a majú aj dobrú predajnú hodnotu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli