Kočíkový chaos: kúpiť Cybex Priam Blossom, či iba autosedačku Blossom+Balios, či inú celú 3kombi... alebo čo, kompaktné no i do lesa?!

Zodpovedané
10. aug 2020

Ahoj Eli!

Ja nonstoppp mením kočiky, vždy keď ma prestane baviť (asi niesom normálna) 😀

Prvý som mala Mutsy iGo (trojkombi s vajíčkom Maxi-Cosi) - to som predala a nechala si len ako náhradné vajíčko. Potom som si kúpila Junama Diamond S Line trojkombináciu, ale tú som minuly týždeň predala (vajíčko a vanička tam boli naozaj perfektné) - ale nesedela mi športová časť a obrovitánska konštrukcia - zaberalo mi to strašne veľa miesta v aute. Potom som kúpila Dvojkombinaciu Cybexu Priam 2018, edíciu Koi. Ale tú som už tiež predala :D Nechcela som doma žiaden kočíkk, len ten, čo často využívame (Petite) - a keď budem čakať druhé babo, si kúpim nový...

Momentálne som predala trojkombi a kúpila si len športový kočík - Petite&Mars Street Plus, mám 9 mesačnú dcérku. No prišlo to priveľmi rýchlo, a zistila som, že som tehotná 😀, preto začínam obzerať a kukať, čo zase vymyslím. Bývame na dedine, kde sú aj nie sú chodníky, ale s manželom často chodíme po lese a túrach, takže veľké kvalitné kolesá... bolo by super, keby bol aj do terénu, a keby nebol priveľmi veľký do auta.

Preto sa Ťa chcem opýtať, čo mi poradiš? Ten Cybex mi prišiel strašne tvrdý, nepáčil sa mi až tak... Neopísateľne moc sa mi páči Cybex (neviem či Priam alebo Mios) BLOSSOM, lenže neviem ešte pohlavie, keby to bol chlapec, asi by to bolo divné :D našla som cez jednu mamičku Cybex Blossom autosedačku vajíčko, za 300€ - mám si takto dopredu kúpiť autosedačku (vajíčko s adaptérmi) a potom v predajni už len kočík? Konštrukciu, vaničku a športovú časť?

Premýšľala som nad Cybex Balios S, Cybex Balios M (neviem medzi nimi rozdiel) - a veľmi sa mi páčil aj Easywalker Harvey 2 (ale to sa že vraj kupuje vanička a športová časť) - neviem, či k tomu vyrábajú aj vajíčko... kebyže kúpim v obchode Cybex Balios, pasovalo by mi to na vajíčko Cybex Blossom...? Alebo nemám to kupovať a mám si kúpiť všetko spolu? Ako mi prosím poradíš? 😀

Ďakujem Eli

Ahoj,

ak ti Cybex Priam prišiel tvrdý, tak neviem vlastne prečo o ňom ešte uvažuješ 🙂 Ale je možné, že pre dizajn a ak ti limitka Blossom tak veľmi učarila, však kúp si ju aj pre chlapca! Prečo nie?

Cybex Priam 3

Najmä v tej kombinácii s čiernou je podľa mňa absolútne použiteľná, plus dieťatko uvidí pekné kvetinové vzory = senzorické vnemy, čo rozvíjajú mozog. Takže ak Blossom tak chceš, že ti srdce po ňom piští, proste si ho kúp. Je to úplne v poriadku a nič zlé nespravíš ani chlapcovi, ani svetu 😉

Ja som mala s mojimi aj kočík s ružovou strieškou a tešili sa z neho. Nespravilo to zo syna menej chlapa. Deti sa naučili, že všetky farby sú pekné a dobré. Autíčka mali radi aj tak. 😉

Do terénu, lesa by som Balios S (rovný ľah) a ani Balios M nebrala - tiež to nie sú tereňáky. Ak, tak starší korýtkový Balios M by šiel, má veľké kolesá, ale rátaj s tvrdou jazdou a vôľou v rukoväti.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Ja by som ale na tvojom mieste radšej ten Easywalker Harvey2 s all terrain kolesami. S adaptérmi typu Maxi-Cosi, čo k nemu sú dostať, naklikneš aj Cybex autosedačky. Ja by som bazárovú za 300 ale nekúpila. Ak nové stojí už od 350 eur, zasa až tak neušetríš. Radšej buď lacnejšiu, alebo novú. A ak polohovateľnú Kiddy Evolution Pro alebo Joie i-Level sú lepšie, lebo sa polohovať dajú aj za jazdy v aute. A Cloud takú možnosť neponúka.

Easywalker Harvey2

No a vidiac, že sa ti tak páčia vzory a štýlovky, ešte odporučím Gesslein FX4 Life. Farba 056021 je s krásnym vzorom rastlín a listov, 070045 je taká lesklá zlatá. Zaujať by mohla aj 059026 s hadím vzorom. A je to ľahší no kvalitný a jazdne príjemný, mäkší model pripomínajúci Joolzy. Aj výška sedáku sa dá nastaviť.

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli