Kombinovaný kočík aj do terénu: Maxi-Cosi Nova 4/Maxi-Cosi Adorra/Britax B-Motion 4 Plus?

Zodpovedané
1. jún 2020

Ahoj,

prosím poraďte mi, aký kombinovaný kočík je najlepší? Spoľahlivosť, zvládanie terénu, pohodlie, priestrannost?? Rozhodujeme sa medzi Nova 4, Adorra alebo B-Motion 4 Plus. Síce neplánujeme chodiť po vysokohorskom teréne, ale nechcem, aby nás zastavili kamienky alebo trochu snehu, atď...

Britax sa mi páči, pretože údajne zvláda terén a je priestranný, no nepáči sa mi, že sa nedá otočiť proti smeru jazdy a že ho vraj treba celý vyzliecť, keď chcem zmeniť vaničku za športovú časť. A takisto brzda, ktorú treba zatlačit zospodu na odbrzdenie sa mi nepáči, kvôli zničeniu obuvi a najmä v lete - sandále a podobne...

Adorra sa mi veľmi páči, hlavne údajne spoľahlivá konštrukcia, veľký nákupný košík, mäkká vložka vnútri, údajne tiež zvláda terén, no neviem aké sú kolieska, píšu len nenafukovacie, umelé... nebudú sa do nich vytláčať kamienky? Alebo sa rýchlo nepotrebujú ? Na Adorru sú len 2 recenzie a v oboch sa píše, že zavadzia brzda v strede, pri chôdzi, tak neviem... nemám ho kde vyskúšať.

Nova 4 sa mi tiež veľmi páči, má všetko čo má Adorra (okrem veľkého košíku), ten sa mi zdá plytký, no má kolískovu brzdu, čo je super, a údajne teréne kolesá, niekde sa píše umelé nenafukovacie, niekde som našla ze vraj gélove, tak netuším. Neviem ani nájsť rozdiel medzi modelmi 2018, 2019, 2020...Takisto ho nemám kde vyskúšať a recenzie nula bodov, akoby značku Maxi-Cosi ani mamičky na Slovensku nepoužívali.

Prosím prosím poraďte mi, už som zúfalá... kočíky pozerám už dobré tri mesiace 😓🤣🤣🙈🙈a stále nie som rozhodnutá 🤣🤣🤣 Vajíčko mám vyhliadnute buď Maxi-Cosi Cabriofix alebo Cybex Aton 5. No z hľadiska bezpečnosti neviem, ktoré je lepšie??? Obe sú dobré v testoch , no vraj Cabriofix ma lepšie výsledky zo základňou, tak neviem...

Prosím viete poradiť??

Ahoj,

začnem všeobecnejšie ku značke Maxi-Cosi. Sú to pekné, materiálovo kvalitné kočíky, ktoré ale obvykle sú veľmi ťažké/neskladné na to, čo sú. Ak niekto nerieši váhu a skladnosť, prípadne ani košík (v prípade Nova 4), bude viac-menej spokojní. Každopádne, aspoň za mňa, robia najlepšie autosedačky (čo sa priestoru a komfortu pre dieťa týka),a preto minimálne tam jednoznačne poviem, že ak ti záleží aj na tom, aby vám vydržala, určite choď do Cabriofix-u. Bezpečnostne sú obe dobré, toho sa neboj, ale sklon a priestor mi príde lepší u Maxi-Cosi skôr než u Cybex Aton.

Maxi-Cosi Nova 4

A ku kočíkom. Nova je určite jazdne super, aj polstrovanie pre dieťatko. Ale mne príde obrovský, fakt nesmierne (a ťažký, cez 16 kg), takže len pre velikánske autá, ideálne dodávky. Košík je plytký, nie je priestranný. A posledné - strieška v ľahu má zvláštny tvar a za mňa až tak dobre nekryje (aspoň ako by mohla). Mimo toho, schopný, aj do terénu, všetko fajn.

Adorra je taký športiak/kombinácia strednej veľkosti a váhy, ale za mňa terénny nie je. Predné kolieska je počuť, jedná sa o penu - takú lepšiu, nebude hneď plná kamienkov, ale predsa - a celkovo, konštrukčne to nie je kočík do terénu. A na taký je pre mňa trochu veľký po zložení, takže ťažko povedať. Ale ak by si na terén nebola taká náročná (plus kočík, aspoň mne, sa tlačil/zdvíhal ťažšie, keď bol v protismere), pôjde. Ale nepríde mi, že tvojim požiadavkám, ktoré ten terén zahŕňajú, bude vyhovovať.

Maxi-Cosi Adorra

Podobným, ale drahším no za mňa lepším kočíkom by bol potom skôr Nuna Triv.

Nuna Triv

B-Motion je ok na nerovnosti, stále väčší kočík (na to, že je neotočný), ale vyslovene odpružený (mäkko) nie je. Bude ok, ale nevýhoda, najmä u malého dieťatka, je tá neotočnosť, plus ozaj šikmá sedačka, aj keď je v sede.

Britax B-Motion 4 Plus

Ja by som silno odporučila Britax Go Big. Aj na terén, extrémne pohodlný na jazdenie - aj na nerovnostiach a teréne. Fakt brutálne pohodlný kočík ako pre rodiča, tak aj pre dieťa. Košík je úžasný, sedák i vanička priestranné, striešky veľké, ovládanie a ťažisko top top top. Pri nove, kde je vysoká váha a aj nie skladný podvozok, mi príde toto ako oveľa lepšia, aj keď samozrejme tiež robustnejšia voľba. Ja osobne by som šla tým smerom. S adaptérmi pripojíš aj Maxi-Cosi sedačky.

Britax Go Big

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli