Kombinovaný kočík pre júlovčiatko - sťahovanie na dedinu, stúpanie a rozbitá cesta, nekorýtko + nie nafukovacie kolesá

Zodpovedané
1. feb 2021

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka pre bábätko narodené v júli.

Momentálne žijeme v meste, ale budeme sa sťahovať na dedinu, kde nie sú najlepšie chodníky, do domu máme veľké stúpanie a rozbitú cestu.
Skladnosť nie je problémom, chcela by som dvoj- alebo trojkombináciu, aby zvládol dedinský terén, rozpočet nemám určený (uvažujem aj o bazárovom kočíku), radšej by som sa vyhla korýtkovému sedeniu a nafukovacím kolesám (bojím sa defektov).

Mojim favoritom je Britax Go Big, ale nechám si poradiť aj lepšie kočíky.

Ďakujem

Ahoj,

na veľké stúpanie a rozbitú cestu budeš potrebovať čo možno najľahší kočík, ktorý zároveň ale bude dostatočne ľahký, alebo s dobrým ťažiskom na to, aby to kráčanie do kopca nebolo ako za trest.

Britax Go Big je jednoznačne dobrou voľbou ako z hľadiska väčších kolies a výborného odpruženia, tak aj z hľadiska ťažiska. Ovláda sa naozaj super. Určite by bol aj jednou z mojich prvých volieb.

Britax Go Big

Ďalej odporúčam kočík typu TFK Mono.

TFK Mono

Ak mám navrhnúť ešte niečo iné, možno by si mohla zvážiť Gesslein F4, ktorý okrem peknej ovládateľnosti a odpruženia a možnosti neskoršieho prerobenia na neotočný S4 Air+ ponúka aj možnosť dokúpenia predných neotočných kolies do terénu, ktoré mi na ťažké úseky dávajú dosť zmysel.

Gesslein F4 Air+

Gesslein S4 Air+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli