Ktorá odpružená dvojkombinácia má možnosť hojdania a teleskopickú rukoväť?

Zodpovedané
25. okt 2022

Ahoj,

chcem si na štvrté dieťa urobiť radosť a zaobstarať si dokonalý kočík. Preto som sa dnes vybrala vyskúšať do Kočíkov Daniela v Kolíne. Mala som vyhliadnutý Easywalker Jimmey. Myslela som, že iba skúsim a jednoducho beriem, pretože má všetko čo chcem. Ale prišiel problém.

Je skvelý, ovládateľnosť prepychová, asi som nikdy nemala v ruke príjemnejší kočík. Kompaktný, naozaj úžasne sa s ním jazdí. Páči sa mi aj vzhľad (nemám rada také tie okázalé prvky - lesklý kov, koženku). Ale prekvapilo ma prakticky nulové odpruženie, resp. aby som bola presnejšia, nemožnosť bábätko aspoň minimálne pohojdať. Odpružený v tom zmysle, že poberie nejaké otrasy na horšom chodníku. To by som povedala, že je dobre, mohla som vyskúšať aj pred predajňou. Ale jednoducho nepohúpem, fakt ani trochu (skúšala som aj s 10 kg závažím) a to mi vadí.

Predtým som mala napr. Casualplay S4 a ten hojdal fajnovo. Potom som malaGesslein F3 Air+, tam v tomto ohľade tiež dobrý.

Dnes som jednoducho k tomu Jimmeymu nedokázala nájsť odpruženú alternatívu, a to ponuka obchodu bola skutočne široká. Jediné čo vcelku hojdalo bola ABC Design Salsa 4, ale nejazdilo sa mi s ním vôbec dobre. Ten škrtám. Casualplay viem má aj verziu "reverse" s otočnou sedačkou, ale tam som čítala toľko ohlasov, že je športiak extrémne úzky, že sa mi do neho tiež nechce.

Požiadavky som si myslela, že nemám žiadne zvláštne, ale ono jednoducho nič nehúpe. Od kočíka chcem nasledovné:

  • dvojkombinácia (alebo pokojne vložná taška namiesto hlbokej vaničky),
  • teleskopická rukoväť (naozaj ju neoželím),
  • sedenie po aj proti smeru,
  • športiak do plného ľahu (nie korýtkové sedenie),
  • slušné odpruženie, t.j možnosť pohojdať bábätko (nečakám, že to bude porovnateľné s takými tými "hojdačkami", čo majú pevné rovnako veľké štyri kolesá, ale jednoducho, aby to nebolo nulové... predchádzajúce Casualplay v tomto smere vyhovoval).

Máš nejaké nápady?

Je mi úplne jedno či budem kupovať bazárový za 50 eur, alebo nový za 1000 eur. Takže prijímam tipy ako na staršie modely, tak na drahšie kúsky.

Ďakujem

Ahoj,

je pravdou, že Easywalker Jimmey má všetky funkcie, ktoré si krásne v opise zhrnula. No možnosť hojdania medzi nimi nie je. Táto vlastnosť sa pomaly u nových modelov vytráca. Je to pre časté reklamácie konštrukcií, ktoré sa vedeli pri tomto pohybe rozkývať/rozhegať.

Túto funkciu väčšinou nájdeš u tzv. retro kočíkov. Tie majú váhadlá alebo remienky, ktoré umožňujú konštrukcií možnosť hojdania.

Z tých známejších spomeniem Lonex King, Navington Caravel, Kunert Romantic alebo Lonex Parilla. Ich konštrukcie majú vyššiu váhu a menšiu skladnosť. Teleskopickú rukoväť však nemajú.

Teleskopicky nastaviteľnú rukoväť a zároveň funkciu hojdania má Navington Galeon. Ten v sebe spája tradičnú funkcionalitu kočíkov retro typu a hliníkovú konštrukciu s modernými prvkami. Po zložení sa konštrukcia dá ťahať za sebou, takže je jednoduché ju premiestniť či prevážať napríklad z auta domov.

Prípadne športovejšie kočíky Gesslein F10 Air+ a Gesslein F6 Air+, ktoré však tiež majú otočnú rodičovskú rukoväť.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally