Ktorý funkčný kočík je vhodný do mesta a aj do prírody?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

hľadám pekný a funkčný kočík do mesta a do prírody. V meste máme rozbité chodníky. Najradšej by sme chceli trojkombináciu, prípadne dvojkombináciu + dokúpenie vajíčka v hodnote 1100 - 1300 eur. Bábätko sa narodí v auguste.

Ktorý kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pre letné bábätko odporúčam kočíky, ktoré majú odvetrávanú aj hlbokú vaničku. Jedná sa o tzv. panoramatické okienko, ktoré napomáha lepšej cirkulácii vzduchu v horúcich letných dňoch. Bábätko tak môže pri "pasení koníkov" pozorovať okolie. Túto vychytávku majú napríklad značky Moon a Abc Design. Nájdeš u nich aj nafukovacie kolesá, dobré odpruženie. Sú variabilné do mesta, tak aj do terénu.

Ak Ťa zaujali, tak sa pozri na túto otázku z poradne, kde nájdeš súhrn najobľúbenejších modelov, ktorý by som odporučila aj Tebe.

Konkrétne to môže byť Abc Design Salsa 4 Air. Je to síce ťažší kočík, ale manipulácia s ním je veľmi ľahká a jeho váhu pocítiš akurát pri skladaní do auta.

Pokiaľ budete do väčšieho terénu vyrážať častejšie, tak dobrou voľbou by boli aj trojkolky. Napríklad to môže byť Thule Urban Glide 2. Veľmi ľahko sa s ním manipuluje. Skladanie je ľahké vďaka nižšej hmotnosti. Nájdeš u neho veľké nafukovacie kolesá, ručnú brzdu, predlžovaciu striešku a uzatvárateľný nákupný košík. Vo výbave mu chýba madlo a polohovanie nôh, ktoré si musíš dokúpiť zvlášť.

Alebo odporúčam Baby Jogger City Elite 2, ktorý je oproti Thule viac "mestský". Má polohovaciu opierku nôh, priestrannejší športový sedák a bezúdržbová kolesá. Madlo však musíš dokúpiť zvlášť.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia