Ktorý hlboký kočík je spratný a zvládne terén?

Zodpovedané
24. nov 2023

Ahoj,

hľadám najlepšie čisto hlboký kočík (preferujem bazárový), ktorý je malý, spratný, šikovný a dobre odpružený. Veľký sa mi do výťahu nezmestí a potrebujem ním z času na čas prejsť po teréne na chatku bez prístupovej cesty. Potešila by ma možnosť predĺženia striešky v prípade slnka.

Ako to je s prídavným skejtíkom, ktorý by som možno chcela využiť pre staršiu dcérku?

Sú všetky univerzálne a ako nájsť vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

samostané hlboké kočíky sa na trhu objavujú výnimočne a k väčšine z nich nie je možné pripojiť súrodenecký skejt.

Sú nahrádzané kočíkmi s typom sedadla 2v1, kde sa hlboká vanička potiahnutím za pásy, ktoré sú umiestnené na spodnej časti vaničky, zmení na športové sedadlo. Takéto kočíky sú cenovo dostupné, skladnejšie, ale zároveň mávajú nižšiu nosnosť na dieťa (15 kg). A teda set netvorí samostatná hlboká vanička a samostatné športové sedadlo. Takýmto typom kočíka sú napríklad Petite&Mars Grand II a Kinderkraft Moov CT.

Nedávno som na podobnú otázku v poradni odpovedala, tak Ti inšpiráciu na čisto hlboké kočíky pripínam sem:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally