Ktorý kočík je vyšší a pohodlnejší ako Mutsy Nio?

Zodpovedané
5. sep 2023

Ahoj,

v športovej časti Mutsy Nio sa mi zdá dcéra veľmi nízko. Má necelých 6 mesiacov. Keď ju dám do ľahu, tak ledva na ňu dovidím. Zdá sa mi veľmi nepraktický pre tak malé dieťa. Dcéra nie je žiadne tintítko. Má dobrých 9 kg, ešte nemá ani pol roka a ledva sa mi do neho vprace.

Preto som pozerala po Concord Camino alebo Concord Wanderer. Pozerám sa po bazárových kočíkoch. Tento mám v úmysle predať ako celú 3-kombináciu a môj rozpočet je maximálne 120 eur. Ide mi hlavne teraz hlavne o to, aby dcérka mala vyššie polohu, aby mala viac priestoru a bola viac chránená ako v Mutsy Nio. Tam mám pocit ako keby jej chýbalo súkromie.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

Concord Camino bol novinkou roku 2017. Je pokračovaním modelu Concord Wanderer, ktorý prešiel redizajnom pravdepodobne kvôli povesti lámavej konštrukcie. Je to dobre ovládateľný kočík zvládajúci rôzne terény s 15 kg nosnosťou športového sedadla.

Pri tak nízkom cenovom rozpočte skôr nájdeš neotočné kočíky. Napr. Lionelo Annet Tour, ktorý je veľmi obľúbeným a cenovo dostupným kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste či dedine. Nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedenie je možné napolohovať do úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Nastaviteľná otočná rukoväť je vhodná pre stredne vysokých až vyšších rodičov.

Prípadne si pozri aj model Carrello Pulse, ktorý má pohodlnejšie a priestrannejšie sedadlo s nosnosťou 22 kg a výškou chrbtovej opierky 52 cm. Otočná rodičovská rukoväť sa dá nastaviť do výšky 110 cm. Jeho pneumatiky plnené penou s priemerom zadných kolies 23 cm zvládajú aj zhoršený terén (sneh).

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally