Ktorý kočík má veľkú vaničku?

Zodpovedané
30. aug 2022

Ahoj,

hľadám kočík s veľkou vaničkou. Momentálne máme Zopa Move, ale dcéra bude mať čoskoro tri mesiace a bude jej už malý. Do športovej časti je zasa maličká, hoci by bola len v ľahu.

Ktorý kočík má veľkú vaničku a zmestí sa do neho aj v zime?

Pozerala som na Stokke Trailz.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Zopa Move má iba o 4 cm menšiu vaničku ako má Stokke Trailz Terrain alebo Stokke Trailz Classic.

Asi by som nešla cestou kúpi kočíka Stokke. Skôr by som pozerala univerzálnu vložnú tašku, či kvalitného fusaku spolu s ergonomickou podložkou. Tie vložíš do športovej časti Move.

Poprípade by som odporučila kúpiť kvalitný zimný fusak a na jeho dno, by som vložila ergonomickú univerzálnu podložku. Tá zabezpečí správny vývoj chrbtice. Dcérka bude stále dostatočne chránená a bude mať pohodlie.

Môžeš kúpiť aj multifunkčnú vložnú tašku od značky Emitex. Napríklad taký model Oxford. Okrem dostupnej ceny zaujme aj možnosťou premeniť ju na fusak. Stačí vybrať dosku a odopnúť nosné popruhy, takže využitie nájde aj neskôr. Dĺžku tašky je možné upraviť stiahnutím, alebo povolením šnúrky okolo hlavy dieťaťa. Šírku je možné upraviť tiež, takže dobre padne do všetkých typov kočíkov. Praktické je aj jej zaistenie proti skĺznutiu.

Ak podložku do kočíka, či fusaku, tak ja som využívala konkrétne túto Babymoov univerzálnu ergonomickú podložku CosyMorpho, ktorá bola vyvinutá pre správny vývoj chrbtice. Spolu s fusakom, či nepadavou dekou Pinkie bude dieťaťu teplo a zároveň bude mať dosť priestoru.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally