Ktorý kočík má vysokú opierku chrbta a je vhodný pre polročné dieťa?

Zodpovedané
31. júl 2023

Ahoj,

predala som 3-kombináciu Moon Resea S, lebo sa mi nepáčila športová časť s náhľadovým okienkom a prišlo mi, že si malý relatívne rýchlo bude búchať hlavu o striešku. Malý má pol roka, ešte nesedí, avšak je dlhé dieťa a už teraz má 73 cm, 8 kg. Obzerám sa po kočíku, ktorý bude buď čisto športový, alebo kľudne ešte nejaká 2-kombinácia (môže byť aj bázarový, ktorý sa už nedá kúpiť).

V meste máme veľmi rozbité chodníky a vysoké obrubníky, čiže by som preferovala kočík, ktorý je stavaný na dedinu. Nehrozí kočík s malými kolieskami, pretože v zime býva u nás dosť snehu a napr. taký Joolz Aer by to proste nedal. Hľadám kočík, ktorý by bol dobrý mne 170 cm aj mužovi 190 cm. Kolieska môžu byť nafukovacie alebo s výplňou (takéto by som radšej). Tie gumové z Resey mi až tak dobre nepružili, a ak gumové, tak hľadám odpruženie na kočíku, ktorý by trošku tvrdej jazde pomohol. Ocenila by som dlhšiu striešku, ktorá by ho schovala pred zimou a vetrom. Bolo by fajn, ak by to bol nejaký ľahší kočík, keďže máme pri byte veľa schodov, ale skoro 12 kg Reseu som nemala problém vytrepať po nich.

Obzerala som Valco Snap 4 Trend Sport, Joolz Hub, Joolz Hub+, Moon Relaxx Edition (páči sa mi posúvateľná strieška)cybex eezy s+2 (tento som naživo nevidela, neviem, či by dal náš terén a trochu sa obávam častých reklamácií cybexu v poslednej dobe).

Petite&Mars Street+ Air mi zase príde, že tie bazárové po roku vyzerajú otrasne vyťahané od slnka. Budem vďačná za hocijaký iný tip na kočík, ktorý by nám poslúžil ešte lepšie než Resea S, hoci som s Moon ako značkou bola veľmi spokojná. Cenový strop si predstavujem do 500 eur, či nový alebo bazárový.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Moon ReSea S má tvrdšie mestské odpruženie, ktoré je pre tento typ kočíka typické. Výška chrbtovej opierky (53 cm), patrí na trhu k tým väčším. Jeho bratský model Moon ReSea S Edition má oproti nemu ešte o 2 cm menšiu výšku chrbtovej opierky.

Valco Baby Snap 4 Trend Sport je kočík, ktorý nemá žiadne odpruženie. Značka Valco Baby je známa tým, že jej kočíky sú bez odpruženia, a teda nespĺňajú Tvoje kritériá.

Podobne je na tom aj Cybex Eezy S+², ktorý nespĺňa kritérium väčších kolies, ktoré si hravo poradia pri prechode aj po čerstvo napadanom snehu. Navyše jeho 44,5 cm výška chrbtovej opierky by Ti určite nevyhovovala.

Kočíky Joozl Hub+ a jeho predchodca Joolz Hub, majú sedadlá dostatočne priestranné vďaka 51 cm vysokej chrbtovej opierke, avšak vnútro sedadla patrí k tým užším na trhu. Nie som si istá či Ti ich sedadlá budú vyhovovať, keďže oproti ReSee sú priestorovo menšie.

Pravdou je, že najpriestrannejšie sedadlá na trhu majú kočíky značky Baby Jogger.

Najpriestrannejším modelom značky je Baby Jogger City Premier. Ten má výšku chrbtovej opierky 56,3 cm. Jeho úplný ľah jednoznačne patrí k najväčším na trhu so svojou 104,6 cm dĺžkou. Má uzatvárateľné náhľadové okienko na veľkej XL strieške. Kolesá z tvrdenej gumy zvládajú aj náročnejší terén, a to aj vďaka odpruženiu všetkých štyroch kolies. Priemer kolies je 20 a 30 cm, takže sneh by už nemal byť pri zaaretovaných predných kolesách problémom. Výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je v rozmedzí od 102 do 112,5 cm. Jeho celková váha je podobná ReSee, takže by nemala byť problémom.

Prípadne si pozri aj iné modely značky, určite medzi nimi nájdeš model, ktorý Ťa očarí.

A ešte spomeniem športovú novinku Muuvo Roox. Tento model by Ťa mohol zaujať ako svojou priestrannosťou, nízkou 10 kg váhou, XXL strieškou, tak aj gélom plnenými kolesami s citeľným odpružením. Jeho rodičovská rukoväť je nastaviteľná do výšky 109 cm. Poteší aj absencia zadnej osi kolies, ktorá pomáha predchádzať zakopávaniu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally