Ktorý kočík pre vysokých rodičov zvládne mesto, dedinu a zmestí sa do malého výťahu?

Zodpovedané
29. dec 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Vieš poradiť iný kočík?

Preferujem zelenú farbu, ale nie je to podmienka. Ja mám 176 cm a manžel 195 cm. Musí byť vhodný hlavne do mesta a aj na dedinu. Problémom je aj malý výťah, na ktorý som nemyslela. Má šírku len jeden meter. Cena do 1000 eur.

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že si sa opäť ozvala a doplnila kritéria výberu.

Z drahších modelov vyberám Easywalker Jimmey. Je to ľahký off-roadový kočík, ktorý je vhodný pre vyšších rodičov. Má teleskopicky nastavitelnú rodičovskú rukoväť v rozpätí od 99 do 113 cm. Obidve nadstavby má umiestnené vyššie na konštrukcií. Jeho veľké gumové kolesá sú všetky odpružené a vhodné na zdolávanie mesta a nerovného terénu dediny. Jeho športové sedadlo je nekorýtkového typu a na svoj typ je veľmi priestranné a pohodlné aj pre väčšie dieťa. O tom svedčí jeho 100 cm dlhá ložná plocha. Hlboká vanička má mäkké polstrovanie aj matrac, ochranný vankúšik a systém proti refluxu. Vďaka vyklopiteľnému šiltu na strieške, XL strieške so slnečnou clonou, panoramatickému okienku a ventilačnému systému v spodnej časti nebude žiadne počasie problémom. Navyše je možné meniť výšku vaničky na konštrukcií kočíka. Nižšie na konštrukcii sa nasadzuje bez adaptérov, vyššie s nimi. Jimmey ide zložiť rýchlo a ľahko jednou rukou s nasadeným sedadlom. Po zložení sa zmestí aj do kufra malého auta. Navyše je vybavený extra priestranným nákupným košíkom s nosnosťou 10 kg. Dá sa zakúpiť ako samostatný športový kočík, v dvojkombinácii alebo trojkombinácii. Je navyše kompatibilný s autosedačkami známych značiek, ako sú Cybex, Maxi-Cosi a ďalšie.

Podobným modelom je bazárový Easywalker Rudey, ktorý má o čosi menej priestranné športové sedadlo.

ABC Design Samba je predovšetkým mestskou novinkou, no občasný prejazd nerovnosťami zvládne. Tento kombinovaný kočík sa pýši jednoduchými líniami, 22 kg nosnosťou šporotvého sedáku, nižšou váhou a kompaktným skladaním. Priestranné nadstavby sú doplnené rozšíriteľnými strieškami s vetraním. Ponúkajú úplný ľah a pohodlné polstrovanie. Hlboká vanička má po novom na prednej strane panoramatické ventilačné okienko pre lepšiu cirkuláciu vzduchu počas letných dní. Hlboké vaničky 2. generácie (2023) majú dokonca aj možnosť polohovania. Má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväťou v rozpätí od 103 do 112 cm.

Gesslein FX4 Life je kočík, ktorý sa skvele hodí aj na lesné cesty. Má priestranné sedadlo s výškou chrbtovej opierky až 54 cm. Sedadlo je výškovo nastaviteľné. To je super funkcia, pretože si ho prispôsobíš danej situácií a hlavne k svojej vysokej postave. Takže si k dieťaťu bližšie a to bez nutnosti zohýbania sa. Má otočnú nastaviteľnú rodičovskú rukoväť v rozpätí od 80 do 117 cm. Jeho konštrukcia je plne odpružená a naviac podstatne kompaktnejšia než je na túto značku a typ kočíka bežné. Bezúdržbové gumové kolesá so zabudovanými vzduchovými komôrkami umožňujú nižšiu celkovú váhu, jednoduchú ovládateľnosť, priľnavosť na povrch a pritom dostatočnú odolnosť s vlastnosťami blízkym nafukovacím pneumatikám. Voliteľne si môžeš doobjednať aj ručnú brzdu, ktorú využiješ v teréne alebo pri jazde dolu kopcom alebo veľa iného príslušenstva.

Podobným o čosi ťažším modelom, nabitým funkionalitou je Joolz Geo3 Mono, o ktorom som napísala podrobný článok a v poradni ho často odporúčam. Je však už nad Tvoj stanovený rozpočet.

K cenovo dostupnejším kočíkom patrí Kinderkraft Nea, ktorá je populárna a obľúbená u rodičov. Tiež som o nej napísala podrobný článok a veľmi často ju v poradni odporúčam vyšším a stredne vysokým rodičom, pretože jej rukoväť sa dá nastaviť až do výšky 112 cm. S týmto modelom zároveň uzavriem aj svoj výber, pretože na trhu nie je veľa dostupných modelov pre tak vysokých rodičov ako ste vy.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally