Ktorý kombinovaný kočík je vhodný do mesta a aj na dedinu a má väčšiu vaničku?

Zodpovedané
15. sep 2022

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom kúpy ďalšieho kombinovaného kočíka pre nášho 4-mesačného syna. Momentálne sa vozí vo vaničke Babystyle Oyster 3. Tá mu už začína byť tesná a to ešte nezačala poriadna zima. Celkovo sme s kočíkom Babystyle Oyster 3 spokojní (až na tú vaničku). Dobre sa s ním manipuluje, je ľahký, skladný.

Syn je kočíkový typ a trávi v ňom niekoľko hodín denne. Vzhľadom na to rozmýšľam nad kúpou nového kočíka s väčšou vaničkou, do ktorej by sa zmestil aj s fusakom. Veľa cestujeme mesto - dedina, preto musí byť kočík vhodný aj do mesta aj na dedinu + občasné prechádzky v prírode. Zároveň chcem, aby bol ľahký a skladný, športová časť otočná v obidvoch smeroch, na cene nezáleží.

Zatiaľ ma najviac oslovil Joolz Geo2.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

väčšina detí prechádza z hlbokej vaničky do športovej nadstavby okolo 5 - 6 mesiaca. Ak si spokojná so svojím kočíkom Babystyle Oyster 3, tak odporúčam skôr kúpu vyrovnávacej vložky do športovej sedačky. Tá plní čiastočnú funkciu vaničky, no zároveň vytvára aj z korýtkového typu kočíka rovný ľah.

Pri kúpe kočíka z bazára si určite daj pozor. Pomôckou môže byť aj naše MK video. Slúži nielen ako návod na odhalenie prípadných nedostatkov kočíka, ale nájdeš v ňom predovšetkým rady a tipy ako sa pri kúpe vyhnúť prípadnému sklamaniu.

Joolz Geo2 je super kočík, ktorý však za rok budeš tiež chcieť vymeniť za niečo ľahšie a spratnejšie. Jeho konštrukcia s nasadením športovým sedadlom váži 13,3 kg a mínusom je menšia 15 kg nosnosť. Má penové kolesá s mechanickým odpružením, ktoré ho predurčujú na pohyb rovným mestským terénom. Hlboká vanička Geo2 má vnútorný rozmer 78,5 × 34 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally