Ktorý športový kočík je spratný, má veľké kolesá a zvládne presuny?

Zodpovedané
2. dec 2022

Ahoj,

momentálne používame kočík Thule Urban Glide 2. Syn však v ňom už nechce sedieť a ani v ňom nevydrží. Von chodíme len občas, teda iba na spánok. Premýšľam o výmene za iný športový.

Moje požiadavky:

  • spratnejší,
  • aby sa ľahko skladal,
  • veľké kolesá,
  • vhodný len na nejaké presuny, keď pôjdeme niekam a syn nebude vládať chodiť.

Premýšľala som na Petite&Mars Street+.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Street+ nevyhovuje Tvojím požiadavkám z hľadiska ľahkého skladania. Jeho skladanie je obojručné a nie celkom prakticky riešené. Páčky na zloženie sú umiestnené pod sedadlom.

Skôr si pozri model Carrello Bravo Plus, ktorý je od Street+ ľahší. Zároveň má jednoduchšie skladanie a je rozmerom po zložení aj skladnejší.

Odporúčam aj Cybex Balios M. Má otočné sedadlo mierne korýtkového typu, ktoré s vyššou 17 kg nosnosťou zvládne aj väčšie dieťa. Jeho väčšie tvrdšie odpružené kolesá sú vhodné prevažne do mesta, no majú zvládajú aj mierne zhoršený ľahší terén (štrk, tráva, sneh, mokré líste a pod.).

Ak chceš niečo praktické aj na dovolenku, tak si pozri Easywalker Jackey. Napísala som o ňom podrobnú recenziu, v ktorej nájdeš jeho podrobný opis.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally