Ktorý športový kočík má ľahké skladanie vcelku a zvládne aj štrk?

Zodpovedané
25. okt 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre 6-mesačného syna.

Podmienky sú:

  • ľahké skladanie vcelku,
  • nízka hmotnosť,
  • zvládne aj horší terén - štrk.

Teraz mám Moon Style 2022 a chcem ho vymeniť.

Vieš mi poradiť kočík, ktorý mi bude pasovať?

Ďakujem

Ahoj,

ak uprednostňuješ značku Moon, tak skvelou možnosťou je aj model Moon Relaxx Edition. Ten bravúrne zvláda dedinský terén. Má čistý a elegantný dizajn línií kočíka. Má váčšie nafukovacie kolesá, ktoré ponúkajú prirodzené pruženie. Ďaľej má dostatočne veľkú nosnosť (22 kg) a celkom ľahkú hmotnosť (cca 12 kg) podobne ako Easywalker Harvey3, ktorý by Ti tiež mohol vyhovovať. Športové sedadlo je priestranné a nastaviteľné po aj proti smeru jazdy. Nájdeš u neho polohovateľnú opierku nôh i chrbta až do skoro úplného ľahu.

Úplný ľah má bratský model Easywalker Jimmey. Strieška je navyše výškovo nastaviteľná, takže aj väčšie dieťa bude mať dostatočný priestor nad hlavou. Samozrejmosťou je teleskopická rukoväť, ktorou si kočík plne prispôsobíš svojej výške vo výškach od 98 do 111 cm. Nevýhodou je, že je potrebné ho kúpiť v dvojkombinácií.

Zopa Quest je kočík, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestské modely, ktoré zvládajú aj trávnatý terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný. Mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí. Určený je pre osoby okolo 165 cm a menej.

Prečítaj si o cenovo dostupnej kočíkovej novinke Kinderkraft Nea. Je to funkčný a nielen mestský kočík, ktorý Ťa tiež prekvapí.

Ak si bola spokojná s odpružením Moon Style, tak si pozri aj veľmi podobné modely. Sú nimi Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, ktoré majú mestskejšie a tvrdšie odpruženie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally