Ktorý športový kočík odporúčaš pre letné dieťa na dedinu?

Zodpovedané
31. aug 2023

Ahoj,

máme 2-mesačnú dcérku a z finančných dôvodov chceme popredu kúpiť športový kočík. Urobila som chybu a pri kúpe prvého kočíka som výberu nevenovala dostatok času a pozornosti. Preto mám kočík v podstate nepoužiteľný so športovou časťou a potrebujem úplne nový.

Chceme kočík odolný aj v zime. Bývame na dedine, takže kolesá musia byť odolné. Sedadlo by malo byť otočné v oboch smeroch s možnosťou úplného ľahu. Tiež by som sa potešila predĺženej strieške, okienku na kontrolu bábätka, možnosti odvetrávania, nastaviteľnej rukoväti. Manžel a ja nie sme rovnako vysokí. Vajíčko máme Britax Römer a bolo by fajn, keby sa dalo nejakými adaptérmi spojiť s konštrukciou, ale nie je to nevyhnutné.

Už dlhšie pokukujem po Kinderkraft All Road, Bebetto Nico Estilo alebo Cybex Balios S Lux.

Ktorý z nich je najlepší?

Vieš poradiť nejaký iný, ktorý by bol vhodnejší?

Ideálne by bolo, keby sme sa zmestili do 600 eur.

Ďakujem

Ahoj,

modely, ktoré by som Ti odporučila nájdeš v tejto odpovedi:

Bebetto Nico Estilo Pro je fajn kočík, no je iba na kratšiu dobu. Má 15 kg nosnosť športového sedadla a malú výšku chrbtovej opierky. Naviac nepatrí k tým najľahším (13,8 kg) a po obojručnom zložení ani najskladnejším.

Podobne je na tom s nižšou nosnosťou aj Kinderkraft All Road.

Cybex Balios S Lux patrí medzi TOP kočíky na trhu. Je to elegantný kočík s moderným dizajnom určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovnejších cestách dediny. Zaujme výbornou manipulovateľnosťou, ktorá mu umožňuje ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Od svojho predchodcu Cybex Balios S Lux 2020 sa líši predovšetkým novým pneumatickým odpružením konštrukcie, zvýšenou 10 kg nosnosťou nákupného košíka. Vylepšený bol aj spôsob zapínania 5-bodových pásov, ktorý je teraz podobný tomu v autosedačkách.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally