Ktorý športový kočík s dlhou plochou na ležanie je vhodný pre 5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
20. dec 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý je vhodný už pre 5-mesačne dieťa. Momentálne máme ABC Design Salsa 4 a do vaničky sa už veľmi ťažko zmestí.

Požiadavky:

  • vhodný aj do terénu,
  • veľmi dobre spratný do auta,
  • s dlhou strieškou,
  • dlhou plochou na ležanie (spí v kočíku),
  • vysoké madlo (mám 180 cm).

Som otvorená aj starším modelom a kočiku z druhej ruky.

Ďakujem

Ahoj,

hlboká vanička kočíka ABC Design Salsa 4 je stredných vnútorných rozmerov 77 × 35 cm. Moji chlapci v podobnom veku prechádzali do športových častí, no v tomto veku (koniec piateho, začiatok šiesteho mesiaca) už vedeli sedieť.

Predpokladám, že máš aj športovú časť, ktorú môžeš začať s kvalitným fusakom využívať. Prípadne, pre zabezpečenie väčšieho pohodlia môžeš pod fusak umiestniť teplú vložku. Či už siahneš po ergonomicky tvarovanej alebo nie, nič sa nestane.

Cítim, že kočík sa Ti zdá nespratný a ťažký, a to hlavne pre prevoz autom. Potrebuješ niečo ľahšie, terénejšie a spratnejšie do auta. Samozrejme vhodné k Tvojej výške 180 cm.

Modelom vhodným pre Tvoju výšku je určite Nuna Mixx Next, ktorý v poradni často a rada odporúčam. Má vyššie na konštrukcií umiestnené nadstávby a veľké rozpätie teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväte od 96 do 112 cm. Hoci má 48 cm výšku chrbtovej opierky a ponúka takmer úplný 165-stupňový ľah, tak zvláda aj väčšie deti. Je tomu prispôsobená aj vyššia, a to až 25 kg nosnosť športového sedadla. Dvojité odpruženie a väčšie kolesá zvládajú bravúrne mesto a aj nerovný dedinský terén. Navyše sa poskladá do kompaktného rozmeru cestovného kufra.

Podobným modelom, ktorý je určený pre vysokých rodičov je Baby Jogger City Sights. Nemá stredovnú os zadných kolies, takže dlhé nohy rodičov nemajú problém so zakopávaním. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do nerovnejšieho dedinského terénu.

Prípadne si pozri aj kočík, ktorý tiež často odporúčam. Je to ľahký (12 kg) športový a zároveň cestovný model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnosť úplného ľahu a je dostatočne priestranné aj pre väčšie dieťa. Zodpovedá tomu aj jeho nosnosť športového sedadla, ktorá je 22 kg.

Ak si aktívny rodič a v prírode tráviš veľa času, tak pouvažuj nad trojkolesovými kočíkmi. Modely vhodné pre Teba sú Thule Urban Glide 2, Baby Jogger City Elite 2 alebo Bumbleride Indie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally