Ktorý štvorkolesový športový kočík je spratný a odvezie dieťa s váhou nad 15 kg?

Zodpovedané
22. jún 2022

Ahoj,

potrebujem pomoc pri výbere športového kočíka. Zbežne som pozeral modely, ktoré ma oslovili, ale nebránim sa návrhom na iné. Zháňam nový kočík v hodnote cca 300€ +/-. Mal by byť športový, priestranný, pohodlný, štvorkolesový. Musí byť kvalitný, čo sa týka podvozku a odpruženia týka. Musí zvládnuť aj ľahší terén a nesmie začať hrkotať. Nemusí byť otočný. Mal by byť s veľkou strieškou, možnosťou úplného ležania dieťaťa, vhodný aj pre vyššiu postavu, spratný a ľahko zložitelný aj pre ženu a aby odviezol aj nejakú váhu 15+.

Niečo na štýl týchto modelov:

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

so zreteľom na Tvoj cenový rozpočet sa mi zdá ako najlepšia voľba Petite&Mars Royal, ktorý je v super pomere cena/výkon. Jedná sa o mestský typ kočíka, ale ľahší terén v pohode zvládne vďaka citeľnému odpruženiu a odolným, gumovým kolesám. Oceníš u neho nielen dostupnú cenu a výbavu, ale aj pekný dizajn, jednoduchú ovládateľnosť, skladnosť a celkom ľahkú hmotnosť (9,9 kg).

O niečo terénnejší variant je potom Petite&Mars Street+ Air. Ten má vo výbave väčšie nafukovacie kolesá a ešte o niečo málo priestrannejšie sedenie. Hmotnosť je už vyššia (11,4 kg), ale stále patrí medzi celkom skladné modely.

Z Tvojho výberu by prichádzal ešte do úvahy Nuna Tavo Next. Je už drahší, inak by mohol určite vyhovovať.

Ja osobne by som išla určite do Petite&Mars Royal.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia