Ktorý súrodenecký kočík sa zmestí do výťahu?

Zodpovedané
6. dec 2022

Ahoj,

v lete sa nám narodí druhé dieťa. Starší syn bude mať vtedy 1 rok a 9 mesiacov. Bojím sa, že súrodenecký stupienok by mi veľmi zavadzal a syn by na ňom dlho nevydržal. Vzhľadom na to začínam pozerať súrodenecký kočík, ktorý by som neskôr využívala ako mono kočík.

Moje požiadavky:
1. Bývame na 8. poschodí a potrebujem, aby sa zmestil cez výťahové dvere široké 66 cm. Na dĺžku môže mať maximálne 110 cm.
2. Syn v kočíku už nespí, len sa v ňom rád vozí a má výhľad. Bolo by ideálne, aby on bol hore a vanička dole.
3. Kočík nemusí byť veľmi terénny. Budem ho využívať hlavne na každodenné prechádzky a nákupy v meste. Bola by som však rada, aby sa s ním v rámci možností ľahko manipulovalo. Som pomerne útla.

Chceme ísť skôr do kvalitnejšieho bazárového. Zatiaľ som pozerala Joolz Geo, Joolz Geo2, Joolz Geo3, Cybex Gazelle S, Easywalker Harvey.

Aké sú tieto kočíky?

Aké sú medzi nimi hlavné rozdiely?

Ďakujem

Ahoj,

Tvoj výber kočíkov je veľmi pekný. Sú to kočíky, ktoré patria na trhu k tým kvalitnejším.

Upozorňujem, že jediným modelom, ktorý má nosnosť športových sedadiel na každé dieťa 22 kg pri nasadení obidvoch naraz na konštrukcií je Cybex Gazelle S. Ostatné modely majú nosnosť sedadiel v duo verziách iba 15 kg na každé dieťa.

Na toto by si si mala dať pozor hlavne vtedy, ak chceš na kočíku voziť súčasne s novorodencom jeho staršieho súrodenca.

Nosnosť sedadiel sa totiž pri mono verzií (jedno dieťa v kočíku) a duo verzií (dve deti v kočíku) môže líšiť.

  • Všetky kočíky spĺňajú kritérium dĺžky a zároveň aj kritérium 66 cm šírky.
  • Najľahšími modelmi sú Harvey-e a Cybex Gazelle S.
  • Kočík vhodný pre vyšších rodičov je Gazelle S. Výška rodičovskej rukoväte je od 100 do 110 cm. Nadstavby sú vyššie položené na konštrukcií.
  • Kočík vhodný pre vyšších a stredne vysokých rodičov je Joolz Geo3 Mono. Výška rodičovskej rukoväte je od 92 do 113 cm. Nadstavby sú vyššie položené na konštrukcií.
  • Kočíky pre stredne vysokých rodičov (160 - 170 cm) sú Harvey. Výška rodičovskej rukoväte je od 76 do 110 cm a tiež majú nadstavby vyššie položené na konštrukcií.
  • Kočíky sú vhodné do mesta a aj na dedinu. Majú možnosť dokúpenia terénnejších kolies.

Ak by som bola vyššia a útlejšia, tak by som volila najľahší a najskladnejší model Cybex Gazelle S.

Ak by som bola stredne vysoká, tak zase Easywalker Harvey3.

A ak by som bola normálnej postavy a stredne vysoká, tak najpriestrannejší a najvybavenejší model pre súrodencov Joolz Geo3 Mono.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally