Kvalitný, ľahší a praktický kočík pre júlové bábätko do mesta i prírody za max. 1 000 eur aj s autosedačkou

Zodpovedané
22. apr 2020

Ahoj Eli, v prvom rade je skvelé, že niečo ako kočíková poradňa funguje, vopred ďakujem za radu a tip.

V júli čakáme prvé bábätko, zháňame kočík - najlepšie dvojkombináciu na mestský/sídliskový terén a občasné prechádzky do prírody v okolí jazera (žiadne vysokohorské túry), a s možnosťou pripojenia vajíčka. Predstava je ľahší (do 12 kg), skôr nižší, skladný, pevne pôsobiaci - nie robustný kočík (keďže ja mám 160 cm & manžel 185 cm) s vysúvateľnou rukoväťou v modernom dizajne. Nehľadáme hrkajúcu hračku ani nič prehnane luxusné, skrátka zlatý stred, aby sme sa aj s vajíčkom a príslušenstvom zmestili do limitu 1 000 €. Na jednom detaile sme sa však s manželom zhodli hneď, a to koženková rukoväť 🙂

Priali by sme si štýlový, kvalitný kočík vyrábaný v neutrálnych odtieňoch - sivá, béžová, svetlozelená, ktorý by teoreticky „zniesol“ ešte ďalšie bábätko. Čo sa týka športovej časti, tú by sme preferovali polohovateľnú, otočnú, nie korýtko. Vanička nemusí byť veľká a vysoká - predpokladám, že na zimu už pôjde do športiaku. Taktiež by mohol mať dlhšiu striešku, keďže pri jazere nám dosť fúka, kolesá gélové alebo penové, bezúdržbové, odpruženie nemusí byť veľké.

Zatiaľ sme kvôli situácii stihli pozrieť pár kočíkov - páči sa nám značka Joolz (žiaľ so všetkým asi mimo náš rozpočet, navyše má korýtkové sedenie), takže hľadáme niečo podobné. Taktiež nás zaujali modely Moon Style, Mutsy Nio (resp. Adventure), Neonato, Joie Versatrax, Gesslein FX4 Classic.

Vieš prosím poradiť, ktorý kočík by bol najlepší? Samozrejme sme otvorení aj iným tipom, ktoré by spĺňali kritériá.

Ďakujeme!

Ahoj,

prvým, ktorý je naozaj že kvalitný, k tomu nekorýtkový, nižší, čiže super aj pre nižšiu maminu (za to však s množstvom nastavení rukoväte), so skladným podvozkom a vhodný fakt aj do terénu, by za mňa bol jednoznačne Emmaljunga NXT60 F. Luxusný kočík aj na viac detí za sebou a k tomu na fakt všestranné využitie, ktorý silno odporúčam.

Emmaljunga NXT60 Flat

Z tebou vymenovaných by som na tebou spomínané použitie vybrala asi najskôr Gesslein FX4 Classic - krásny, kvalitný a odolný. Ačo sa značky týka, dobrá váha na typ, fajn aj na nerovnosti - jednoducho čo sa výkonu týka, je dosť nad ostatnými spomínanými.

Gesslein FX4 Classic

Ešte by som uviedla Jané Kendo, čo je šikovný malý kočík s fajn kolesami aj na nerovnosti. Aj keď teda strieška je tam taká priemerná, nie extra (ale jednoducho zriešiteľné s fajn clonou), a rada by som odporučila aj Bumbleride Era.

Jané Kendo

Bumbleride Era

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli